WSBK Vallelunga - sobota

Na programu dnešního dne jsou vedle kvalifikací a tréninků také superbikové superpole a závod třídy ME Superstock 600.
Průběžně aktualizováno

FIM Superstock 1000 Cup – 2. trénink
Třídou superstock 1000 začal program druhého dne předposledního kola WSBK. Vítězem druhého volného tréninku se stal domácí Claudio Corti, jehož Yamaha projela okruh Vallelunga za 1:41,394. I dnes ráno byl vidět náš Matěj Smrž, který skončil na sedmém místě.
World Supersport – 2. trénink
Nesmírně vyrovnané je startovní pole třídy supersport. Svůj díl na tom má samozřejmě okruh, kde vzhledem k jeho délce, resp. jeho krátké dráze, nelze očekávat odstupy jako například u nás v Brně, nicméně fakt, že předposledního Michala Fillu dělí od prvního místa pouze 2,560 sekundy, je jen důkazem jak hodně je vyrovnané jezdecké umění současných pilotů světového šampionátu. Michal Filla je tedy v ranním tréninku na 33. místě se ztrátou 2,560 sekundy, třináctý je Matthieu Lagrive na druhém motocyklu týmu Intermoto Czech. Matt ztrácí na nerychlejšího Charpentiera pouhých 0,910 sekundy. O konečném pořadí startovního roštu rozhodne odpolední kvalifikace a již nyní je jasné, že svou velkou úlohu budou hrát pouhé desetinky, či tisícinky, a tedy projeví se jakákoliv sebemenší jezdecká chyba.
33 M. FILLA (CZE Intermoto Czech) Honda - 2.560
World Superbike – 2. kvalifikace (výsledky jsou celkové kvalifikace)
Troy Bayliss zvítězil v kvalifikaci třídy superbike a odstartuje tak na nejvýhodnější pozici odpoledního superpole, které určí postavení jezdců při zítřejších startech závodů. Náš Jakub Smrž sice i dnes zažil jedno upadnutí, přesto se dokázal zlepšit jak časově, tak pozičně. 14. místo v celkovém pořadí kvalifikace mu zajistilo další účast v superpole, do kterého odstartuje jako třetí v pořadí.
European Superstock 600 – 2. kvalifikace
Francouz Maxime Berger, nejvážnější kandidát na zisk letošního evropského titulu, odstartuje do odpoledního závodu třídy superstock 600 z nejvýhodnější pozice, když i dnes vyhrál kvalifikační snažení. I přes svůj pád v závěru kvalifikace byl z trojice českých jezdců nejrychlejší Michal Šembera, který za Bergerem nakonec zaostal o 1,389 sekundy. Ondřej Ježek skončil na 14. pozici když jeho ztráta činila 1,523 sekundy. Patrik Vostárek odstartuje do závodu až z 21. místa, na kterém byl jeho odstup od vítězného Bergera 2,160 sekundy.
World Supersport – 2. kvalifikace
Craig Jones zvítězil v kvalifikaci na předposlední závod třídy Supersport, když porazil dvojnásobného Mistra světa Sebastiena Charpentiera o pouhých 0,136 sekundy. Matthieu Lagrive z českého týmu Intermoto Czech skončil se ztrátou 1,541 sekundy na 18. pozici. Michal Filla ztratil na Jonese 2,941 sekundy a odstartuje do zítřejšího závodu z předposlední, 33. pozice.
World Superbike – 2. trénink
Australané Bayliss a Corser byli nejrychlejší i v odpoledním trénování třídy superbike. Bayliss i přes pád v tréninku zvítězil s časem 1:36,570 a Corser byl druhý, když za Baylissem zaostal o 0,080 sekundy. Náš Kuba Smrž byl stejně jako v kvalifikaci na 14. místě, na kterém mu tentokrát na nejrychlejšího chybělo 1,865 sekundy.
World Superbike – Superpole
Australan Troy Bayliss odstartuje do zítřejších závodů z nejvýhodnější pozice, když rekordním kolem zvítězil v dnešním superpole. Na druhém místě skončil jeho krajan Troy Corser, jenž na třetí místo odsunul Španěla Rubena Xause. Vedoucí jezdec letošního šampionátu James Toseland v průběhu svého ostrého kola nezvládl průjezd jednou z pravotočivých zatáček, z motocyklu při podklouznutí obou kol sklouzl a havaroval. Superpole tak nedokončil a dle pravidel do zítřejších závodů bude startovat až z osmé pozice. Náš Jakub Smrž i v superpole skončil na 14. místě a do závodů tak nastoupí ze čtvrté řady.