WSBK: Roger Lee Hayden pojede za satelitní tým Kawasaki

26-letý Roger Lee Hayden z Owensboro - Kentucky, začal svou kariéru na motocyklu Kawasaki v roce 2004 a o rok později se stal "Rookie" v superbicích.

WSBK: Roger Lee Hayden pojede za satelitní tým Kawasaki
Původně bylo uvažováno, že Roger Lee Hayden pojede mistrovství světa ve třídě Moto2, z toho však sešlo. A tak se vítěz 13-ti závodů AMA objevil ve WSBK a sice v satelitním týmu Pedercini Kawasaki. Druhý jezdec tohoto týmu není ještě jasný, nejvíce se ale vyslovuje jméno Davida Saloma. 

V roce 2009 jel Roger Lee Hayden závody "AMA Pro Daytona Sportbike", tedy na motocyklech o obsahu 600 ccm za tým  "Attack Monster Energy Kawasaki" a skončil 2x na bedně jako druhý, celkově pak na 12. místě se ziskem 164 bodů. "Mladý" Hayden ovšem má zkušenost i ze světa MotoGP, kdy startoval na Kawasaki v Laguně Sece a skončil ve svém jediném závodě královské kubatury na 10. místě (2007).


Roger Lee Hayden: "Jsem velmi rád, že mohu jet závody mistrovství světa. Byl to vždy můj cíl a nyní tedy mám šanci. Je to pochopitelně velký rozdíl proti minulému roku, ale já jsem připraven tento krok udělat. Bude to jistě zajímavé, poznávat nové okruhy, a navíc máme náš závod v Miller Motorsports Park. Můj první test bude koncem ledna v Portimao", řekl mimo jiné R.L.Hayden. 

Týmový majitel Lucio Pedercini: "Jsme velmi spokojeni s Rogerovým podpisem. Je to mladý jezdec a my doufáme, že využije své plné závodnické kapacity a my mu k tomu pomůžeme. Roger Lee sice zná motocykl  Kawasaki ZX10R, ale nám je jasné, že potřebuje čas, aby poznal svůj nový tým, nové okruhy a také hodně těžký šampionát WSBK. Ale my důvěřujeme jeho talentu, jsme přesvědčeni o jeho vysoké motivaci a odhodlanosti", okomentoval podpis americké jezdce šéf tradičního týmu WSBK, Lucio Pedercini. 

K celému angažování R.L.Haydena je ale nutno napsat i důležité "B": Továrna Kawasaki se v roce 2010 oficiálně nezúčastní seriálu AMA!, což oznámila před 14 dny a to samozřejmě ulehčilo Haydenovo rozhodnutí...

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist