WSBK Qatar – 2. závod

James Toseland vítězí ve druhém superbikovém závodě. Jakub Smrž na 16. místě, Jirka Dražďák zastavil s poruchou motocyklu.

James Toseland zvítězil ve druhém dnešním závodě třídy superbike. Na druhém místě skončil vítěz té první, Max Biaggi. Třetí místo tentokrát vybojovala továrny yamaha, pro kterou získal vavřín Troy Corser.
Na čtvrtém místě přijel Noriyuki Haga, který již měl bezmála patnáctisekundovou ztrátu. Pátý skončil Fonsi Nieto, šestý Yukio Kagayama, sedmý Lorenzo Lanzi a osmý jeho týmový kolega Troy Bayliss. Desítku nejlepších doplnil Ruben Xaus a Max Neukirchner.
Náš Jakub Smrž se po startu dostal na 19. místo, kde později předjel Jirku Dražďáka. Při své stíhačce za světovými body Kuba nejprve v osmém kole ztratil tři sekundy, pak ale předvedl parádní jízdu, kterou skolil takové superbikové velikány, jako jsou Shinichi Nakatomi či Steve Martin. Nakonec to však tentokrát na body nestačilo, když cílem projel na šestnácté pozici, ovšem pouze o 0,261 sekundy za patnáctým Politou.
Jirka Dražďák ani tentokrát cíl neviděl, když po sedmy kolech zajel do boxů.
V celkovém pořadí vede James Toseland se stejným počtem bodů jako druhý Max Biaggi (45), třetí je Lorenzo Lanzi (25). Náš Jakub Smrž je po dvou závodech na 19. místě, na kterém má dva body.
Další závod je na programu již za týden, kdy se jede na australském Phillip Islandu.