WSBK Portimao – Pole position SBK má Giugliano, Ježek startuje třetí

Portugalský víkend je prozatím ve znamení vysokých teplot, což dokonale prověřilo jak kondici jezdců, tak schopnosti jejich strojů. Už během prvního tréninku měl povrch asfaltu třicet stupňů a v průběhu kvalifikací byly teploty kolem padesátky. Pole position na startu závodů superbiků má Davide Giugliano, první do závodu supersportů odstartuje Jules Cluzel a v třídě Superstock 1000 startuje první Roberto Tamburini. Ondřej Ježek zvládl kvalifikaci výborně a na startu mu patří třetí místo. Sobotní program uzavřel závod STK600, který vyhrál Toprak Razgatlioglu.

Superstock 1000 – volný trénink (3)

Až na pár výjimek byl poslední trénink litrových stocků prozatím nejrychlejší z celého portugalského víkendu. S časem 1'44,739 sekundy vyhrál tréninkovou část příprav Roberto Tamburini (MotoxRacing BMW), který ale zaznamenal pád, když tři minuty před koncem nezvládl průjezd jedenáctou zatáčkou. Lorenzo Savadori (Nuova M2 Racing) byl druhý a na nejlepší čas mu scházely dvě desetiny. Třetím jezdcem v pořadí je se ztrátou 0,425 sekundy Ondřej Ježek (Triple-M by Barni Racing Ducati). Časy do pátého místa zajeli Kev Coghlan (MRS Yamaha) a Jerremy Guarnoni (Team Trasimeno).

Kvalifikaci mají litrové stocky na programu v 17:55 hodin.