WSBK Portimao – Neporazitelný Rea, Ježek jedenáctý

ME Superstock 1000 – Závod

Do 14 kol závodu startoval z první řady Florian Marino (Pata Yamaha Official STK1000 Team), Mike Jones (Aruba.it Racing - Junior Team) a Roberto Tamburini (Pata Yamaha Official STK1000 Team). Z druhé řady vyrazil Toprak Razgatlioglu (Kawasaki Puccetti Racing), Maximilian Scheib (Nuova M2 Racing) a Jeremy Guarnoni (Pedercini Racing Kawasaki). Třetí řada a trojice Federico Sandi (Berclaz Racing Team), Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Junior Team) a Marco Faccani (Althea BMW Racing Team).

Po startu vedl závodní pole Australan Mike Jones, který si vedení udržel také při nájezdu do druhého kola. Jenže hned v první zatáčce se před jezdce Ducati dostal Turek Razgatlioglu, který potřeboval za každou cenu vyhrát, aby udržel naději na zisk titulu. Druhý byl Mike Jones, třetí Maximilian Scheib a čtvrtý Florian Marino. První pětku uzavíral Federico Sandi.

Jezdec Kawasaki Razgatlioglu neustále zrychloval a ve třetím kole měl náskok jedné sekundy. Zároveň nastavil nový rekord okruhu 1'44,789 sekundy. Na druhou pozici se posunul Francouz Marino, který v pátém kole ztrácel na vedení 1,9 sekundy. Třetí Mika Jones měl těsně za sebou dvojici Federico Sandi a Maximilian Scheib. Tady se odehrávala bitva o třetí místo v závodě. Ital Sandi Australana předjel a byl třetí. Jenže pak jeho motorku vyřadila porucha a Sandi odstoupil.

Pět kol před koncem závodu měl první Toprak Razgatlioglu náskok 2,5 sekundy. Na druhé pozici jel Florian Marino, třetí Maximilian Scheib a čtvrtý Mike Jones. Vedoucí jezdce šampionátu Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Junior Team) figuroval na deváté pozici a na Turka s nímž bojuje o evropský titul, teď výrazně ztrácel.

Čtyři kola před koncem závodu jezdci uviděli červené vlajky a závod předčasně skončil. Zřejmě to bylo kvůli oleji z motorky Floriana Marina. Závod vyhrál Toprak Razgatlioglu, druhý je Florian Marino a třetí Maximilian Scheib.