WSBK Phillip Island – První závod vyhrál Melandri, Ježek patnáctý

Druhý den úvodního podniku World SBK v Austrálii byl ve znamení posledních volných tréninků, Superpole a úvodního závodu sezony 2018. První pole position sezony superbiků vyhrál jezdec Kawasaki Tom Sykes, první pozici v supersportech slavil Francouz Lucas Mahias. Závěr sobotního programu na Phillip Islandu patřil prvnímu klání superbiků. Plný počet bodů si na konto připsal Marco Melandri, jenž se stává lídrem průběžného hodnocení. Český závodník Ondřej Ježek bodoval patnáctým místem v cíli. Dnem závodu seriálu WorldSBK a WorldSSP je neděle 25.února s termínem prvního klání již ve 3:30 hodin středoevropského času.

MS Superbike – 4.volný trénink

Poslední trénink vyhrál časem 1'31,050 sekundy Xavi Forés (Barni Racing Team), jemuž se podařilo porazit druhého v pořadí Jonathana Rea (Kawasaki Racing Team) rozdílem 0,144 sekundy. Třetí Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) zajel o 0,195 sekundy pomaleji. Do pátého místa je Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Ondřej Ježek (Guandalini Racing) nastavil deset kol s dvacátým maximem 1'33,541 sekundy. Červené vlajky vyvěsili po nehodě Američana Patricka Jacobsena (TripleM Honda World Superbike Team), který skončil ve zdravotním centru okruhu Phillip Island.