WSBK+Moto2: Testy ve Valencii (2.)

Navzdory předpovědi počasí o jeho zlepšení vůči úterý, se středeční situace nezlepšila a tak se opět netestovalo.

WSBK+Moto2: Testy ve Valencii (2.)
Nepříznivé počasí znemožnilo testování na okruhu Ricarda Torma i druhý den, ačkoliv mělo být už lépe než v úterý. A to cestovali některé týmy 800 km z portugalského Portimaa přímo do Valencie. 

Tovární tým Aprilie s Maxem Biaggia a Leonem Camierem tak hodně frustrován ukončil svůj pobyt na okruhu Ricarda Torma a odcestoval domů, když Biaggi vůbec na trať nevyjel a Camier objel jen několik okruhů.  

Tým Althea-Ducati se rozhodl zůstat až do čtvrtka, ale třeba Shane Byrne, který je jistě na podobné počasí z britského království zvyklý, objel pouhých 6 okruhů, teplota na teploměru ukazovala na asfaltu pouhé 3 stupně. "Je neuvěřitelná zima a k tomu mokro. Za těchto podmínek není možné absolvovat ani jedno rychlé kolo, takže celé testování je k ničemu", komentoval celé dosavavadní "testování" Carlos Checa.
 
Několik okruhů tak objeli i jezdci továrního týmu Ducati Corse, a také Shane Byrne, Carlos Checa, Troy Corser a Ruben Xaus. 


Ostatní zůstali schováni v garážích včetně všech jezdců kubatury Moto2. Ti mají ostatně ještě hodně času a jsou právě na začátku svého testovacího programu, zatímco superbiky včetně našeho Jakuba Smrže mají už před sebou pouze oficiální testy na Phillip Islandu od 22. února a hned potom první závod letošního šampionátu - 28. února, tedy přesně za měsíc, samozřejmě rovněž v Austrálii.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist