WSBK Misano – V prvním klání Rea porazil Sykese

V sobotu měli v Misanu nabitý program v podobě posledních tréninků, kvalifikačních bitev o pozice na startu a především očekávaného prvního závodu superbiků. Pole position na startu WorldSBK získal v novém rekordu Tom Sykes. Z prvního místa v závodu WorldSSP odstartuje italský závodník Federico Caricasulo, který vyhrál Superpole rovněž v novém rekordu. První závod FIM Superbike hned v úvodu částečně ovlivnil pád Lorenza Savadoriho, takže o první místo bojovala s velkým náskokem dvojice Kawasaki Tom Sykes A Jonathan Rea, který byl nakonec úspěšný a závod vyhrál stylem start-cíl. Tom Sykes ztratil na vítězství jen devadesát tisícin. Body za třetí místo si na konto připíše jezdec Hondy Michael van der Mark. Český závodník Karel Abraham závod nedokončil. Posledním bodem sobotního programu byla kvalifikace světového poháru Superstock 1000, kterou vyhrál domácí závodník Marco Faccani.

Superbike – 3.volný trénink

Poslední třetí trénink je přípravou na sérii dvou Superpole. Týmy a jezdci mají šanci vyzkoušet poslední změny v nastaveních svých motocyklů. Tentokrát zajel čas na první pozici Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), jehož maximum bylo ráno na 1'35,320 sekundy. Druhý je Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který na jezdce ze Severního Irska ztratil jen dvaapadesát tisícin. Třetím v pořadí je Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který je ve dvou desetinách stejně jako čtvrtý Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Na špici tabulky tak máme jezdce továrních týmů Kawasaki a Ducati. První pětku uzavírá v pátek nejrychlejší Nicky Hayden (Honda World Superbike Team).

Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) nastavil měřená kola až těsně před koncem tréninku. Na konto si tak připsal jen čtyři měřené okruhy s jednadvacátým maximem na 1'39,333 sekundy. Týmovému kolegovi Joshi Brookesovi (Milwaukee BMW) se dařilo o něco víc, protože s časem 1'36,854 sekundy obsadil patnácté místo. Na jezdce z Brna teď čeká Superpole 1, kde má šanci zabojovat o postup do Superpole 2 nebo přinejmenším se pokusit dosáhnout na co nejlepší startovní pozici.