WSBK Misano – V pátek zajel nejrychleji Bautista

Na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli pokračuje pátým podnikem letošní sezona superbikového šampionátu MOTUL FIM Superbike World Championship 2023. Na programu byly celkem dva volné tréninky sérií FIM Superbike, FIM Supersport a FIM Supersport 300. Z českých závodníků je po pátečních trénincích Petr Svoboda (Kawasaki-WSSP300) čtrnáctý, Oliver König (Kawasaki-WSBK) kvůli zranění kotníku v Misanu chybí. V třídě Superbike byl nejrychlejší Álvaro Bautista (Ducati), Samuel Di Sora (Kawasaki) je první v třídě WorldSSP300. V sobotu jsou na programu Superpole a první závody.

MS Supersport 300 – 1.volný trénink

Deset minut před koncem prvního tréninku vedl tabulku časů Samuel Di Sora (ProDina Kawasaki Racing) s kolem 1’49,937 sekundy. Druhý Bruno Ieraci (ProDina Kawasaki Racing) ztrácel jen 0,052 sekundy, třetí Mattia Martella (ProDina Kawasaki Racing) byl o 0,246 sekundy pomalejší. Alessandro Zanca (Team#109 Kawasaki) a Fenton Seabright (Kawasaki GP Project) uzavírali pětici nejrychlejších. Čech Petr Svoboda (Fusport-RT Motorsport by SKM-Kawasaki) byl s kolem za 1’51,429 sekundy šestnáctý a na prvního ztrácel 1,5 sekundy.

Po krátké přetahované vyhrál trénink Samuel Di Sora časem 1’49,601 sekundy. Druhý je Bruno Ieraci, jemuž na první pozici chyběly tři desetiny, třetí Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing BGR) ztratil 0,544 sekundy. Čech Petr Svoboda v závěru zrychlil na 1’50,575 sekundy, což byl čtrnáctý čas v pořadí a Svoboda je zároveň poslední v jedné sekundě na prvního.