WSBK Misano - První závod ovládl Alvaro Bautista, Petr Svoboda spadl

Kvalifikacemi a prvními závody pokračoval na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu pátý podnik superbikového šampionátu. Sobotní klání opět ovládl Alvaro Bautista, který si na konto letos připsal už dvanácté vítězství a upevnil si pozici lídra šampionátu. Druhou pozici obsadil Michael Ruben Rinaldi a třetí Toprak Razgatlioglu. V Supersportech Oliver König kvůli zranění nestartoval, závod vyhrál Nicolo Bulega. V třístovkách si pak maximální počet bodů zapsal Bruno Ieraci, Petr Svoboda dvě kola před cílem upadl.

MS Superbike - 3. volný trénink

Program na okruhu v Misanu v sobotu dopoledne odstartoval třetím volným tréninkem Superbiků. Ten příliš dobře nezačal pro Garretta Gerloffa (Bonovo Action BMW), který v jeho úvodu upadl. Toprak Razgatliogu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) pak první minuty zůstával ve svém boxu a diskutoval se svým šéf mechanikem. Na trať vyrazil zhruba po patnácti minutách tréninku, kdy už vedl Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), který byl následovaný Michaelem Rubenem Rinaldim (Aruba.it Racing - Ducati) a Jonathanem Reou (Kawasaki Racing Team WorldSBK).

Ve druhé polovině nastaveného času ztratil předek Lorenzo Baldassarri (GMT94 Yamaha), pro kterého tak trénink skončil. Nejrychlejším jezdcem byl v pátek dopoledne Alvaro Bautista s časem 1'33,352 sekundy. 0,245 vteřiny na něj ztratil Michael Ruben Rinaldi, třetí příčka pak patří Jonathanu Reovi. Čtvrtý nejrychlejší čas nastavil Remy Garner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), pátý Philipp Öttl (Team GoEleven) a šestý Axel Bassani (Motocorsa Racing). V pátek druhý Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team) se musí spokojit se sedmým místem.