WSBK Misano – Pole position pro Sykese, Cluzela a Savadoriho

Superbike – Superpole (1)

Britský závodník Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) si poprvé vyzkoušel první superpole, takže na nic nečekal a na dráhu vyrazil společně s Davidem Salomem (Team Pedercini) jako jeden z prvních. Nicméně po úvodním rychlém kole byl na postupové pozici Markus Reiterberger (VanZon Remeha BMW) a Michael van der Mark (Pata Honda World Superbike Team). Tom Sykes ve svém prvním měřeném kole nastavil 1'35,268 sekundy a vedl rozdílem devíti desetin. V polovině Superpole 1 patřila dvojice postupových míst Tomu Sykesovi a Leandru Mercadovi (Barni Racing Team). V jedné sekundě byl třetí Ayrton Badovini (BMW Motorrad Italia SBK Team) a čtvrtý Markus Reiterberger.

Šest minut před koncem první části bitvy o pozice na startu jezdci vyrazili z boxů zpátky na dráhu, aby se po drobných úpravách nastavení a výměně obutí pokusili zajet co možná nejvýš. Jako první atakoval nejlepší čas Ayrton Badovini, když se kolem za 1'35,084 sekundy posunul na první pozici. V posledním rychlém kole ale nastavil 1'34,486 sekundy Tom Sykes a první superpole vyhrál. Společně s továrním jezdcem Kawasaki postupuje do Superpole 2 italský závodník BMW Ayrton Badovini. Problém měl David Salom, který stačil odjet jen jedno kolo a nebýt toho, poslední by asi skončil Randy De Puniet (Voltcom Crescent Suzuki), jemuž tak patří devatenáctá pozice na startu.