WSBK Magny Cours – Deštivou pole position slaví Haslam, Ježek je třetí

Superbike – Superpole (2)

Těsně před polovinou kvalifikace byl s časem 2'00,223 sekundy na provizorní pole position Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), druhý čas patřil Leonu Haslamovi (Aprilia Racing Team Red Devils) a první řadu uzavíral Niccoló Canepa (Althea Racing). Po osmi minutách šel na druhé místo s časem 1'58,726 sekundy Sylvain Guintoli (Pata Honda World Superbike Team), to už měl první Jonathan Rea maximum na 1'58,736 sekundy. Spadl Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který byl v tu chvíli sedmý v pořadí a bylo otázkou, zda ještě dokáže pokračovat a zajet čas někam blíž předním pozicím na startu.

Na zemi skončil také Sylvain Guintoli, který ale stačil dojet zpátky do boxů. V rychlém kole spadl rovněž Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který byl v tu chvíli třetí. Provizorní pole position patřila Leonu Haslamovi, druhý byl Jonathan Rea. Britský jezdec Chaz Davies dojel zpátky do boxů, kde mu opravili řídítka a rychle vyrazil zpátky na trať, aby získal zpátky pozici v první řadě, protože tu mu vzal Niccoló Canepa, který zajel 1'56,912 sekundy. Pak ale havaroval Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki Team) a trénink zastavily červené vlajky. Britský závodních chvíli ležel ve štěrku, ale pak z místa pádu odešel po svých.

Sice s pádem v posledním rychlém kole ale i přesto může slavit zisk pole position Leon Haslam, který časem 1'56,404 sekundy vyhrál mokré superpole v Magny-Cours. Jen čtyři tisíciny scházely Jonathanu Reovi k tomu, aby první místo na startu patřilo jemu, ale v posledním kole to nakonec nedal. Třetí místo na startu slaví Niccoló Canepa, který podal velmi dobrý výkon. Chaz Davies odstartuje čtvrtý z druhé řady, Tom Sykes devátý z řady třetí.

Superbike World Championship – Superpole (2)