WSBK Laguna Seca – V pátek byl nejrychlejší Davies

Deváté kolo superbikové sezony pokračuje v Kalifornii, kde dorazili pouze jezdci a týmy třídy Superbike. Ti o nadcházejícím víkendu sdílejí boxy a dráhu okruhu Mazda Raceway Laguna Seca společně s jezdci amerického motocyklového seriálu MotoAmerica AMA/FIM North American Road Racing Championship. V pátek jeli jezdci superbikových motocyklů dva tréninky. V tom prvním byl nejrychlejší jezdec Kawasaki Jonathan Rea, ve druhém nastavil maximum dne na hodnotu 1'23,633 sekundy jezdec tovární Ducati Chaz Davies. Třetí trénink, který je na programu v sobotu, určí desítku nejrychlejších, kteří postoupí rovnou do druhého superpole.

Superbike – 1.volný trénink

V patnácté minutě prvního tréninku vedl tabulku časů britský závodník Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) s kolem za 1'24,449 sekundy. Druhý v pořadí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) ztrácel na týmového kolegu 0,458 sekundy, třetí Ayrton Badovini (BMW Motorrad Italia SBK Team) byl o 0,483 sekundy pomalejší. Časy do první pětice nejrychlejších zajeli Sylvain Guintoli (Pata Honda World Superbike Team) a Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Lídr seriálu Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) byl s časem 1'25,322 sekundy šestý. Časy pod kvalifikační minimum měli Imre Toth (BMW Team Toth) a Gianluca Vizziella (Grillini SBK Team), Santiago Barragán (Grillini SBK Team) prozatím nezajel ani jedno měřené kolo.

V polovině tréninku zůstával nejrychlejším jezdcem Chaz Davies, ale na druhé místo se časem 1'24,560 sekundy posunul jezdec tovární Kawasaki Tom Sykes, jenž rozdíl na vedoucí pozici snížil na 0,111 sekundy. Na třetím místě byl Davide Giugliano, čtvrtý Ayrton Badovini a pátý Sylvain Guintoli. Šestnáct minut před koncem měl Ayrton Badovini technický problém a trénink zastavili vyvěšením červených vlajek. Netrvalo dlouho a trénink pokračoval dál. Deset minut před koncem figurovala na prvních třech pozicích trojice Chaz Davies, Tom Sykes, Davide Giugliano, a všechny tři dělily necelé dvě desetiny.

Pět minut před koncem zajel Tom Sykes 1'24,384 sekundy a převzal vedoucí pozici v tabulce časů, když rozdílem pětašedesáti tisícin překonal Chaze Daviese. To ale nebylo všechno, protože necelé čtyři minuty před koncem překonal Sykese jeho týmový kolega Jonathan Rea, který zajel kolo 1'24,373 sekundy o jedenáct tisícin rychleji.

První trénink vyhrál časem 1'24,239 sekundy Jonathan Rea. Druhý v pořadí Tom Sykes ztrácí 0,145 sekundy, třetí Chaz Davies byl o dvě desetiny pomalejší. Na čtvrtou pozici v samotném závěru zajel Niccoló Canepa (Althea Racing), když nastavil 1'24,576 sekundy. První pětici nejrychlejších uzavřel Davide Giugliano, který na nejlepší čas prozatím ztrácí 0,353 sekundy. Dobře si vedl devátý Randy De Puniet (Voltcom Crescent Suzuki), který byl tentokrát lepší než týmový kolega Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki Team).

Poprvé v Laguně jede nováček Jordi Torres (Aprilia Racing Team Red Devils), který je s časem 1'25,377 sekundy jedenáctý, Michael van der Mark (Pata Honda World Superbike Team) zajel čtrnáctý čas 1'26,331 sekundy. Holanďan měl ale nějaké problémy s elektronikou.