WSBK Laguna Seca – V Monterey slaví Rea, Sykes je druhý, Hayden třetí

Sobotní Superpole vyhrál Tom Sykes, který si tak v Laguně Seca vybojoval výbornou startovní pozici. Jen těsně ale porazil týmového kolegu Jonathana Rea s nímž pak během závodu bojoval o vítězství. Z toho se nakonec radoval Jonathan Rea, který v Laguně konečně poznal jak chutná vyhrát závod. Tom Sykes se musel spokojit s druhým místem. Třetí v cíli byl Nicky Hayden, který na domácí půdě může slavit, protože je to rozhodně parádní umístění. Český závodník Karel Abraham zajel na čtrnácté místo a na konto si připsal dva body. Druhý závod superbiků je na programu v neděli.

Superbike – 3.volný trénink

V posledním tréninku zajel nejrychleji Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), jemuž se v závěru podařilo překonat Chaze Daviese (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) rozdílem čtyřiadvaceti tisícin. Třetí je Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který byl pomalejší o 0,137 sekundy. Časy do pátého místa zajel Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a Nicky Hayden (Honda World Superbike Team), který je pořád do půl sekundy na nejlepšího. Američan vzbuzuje silná očekávání.

Posledním jezdcem v jedné sekundě je Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse). Zatím výborně si vede náhradní jezdec za Markuse Reiterbergera (Althea BMW Racing Team) Raffaele De Rosa, který v Laguně jede vůbec poprvé a na konto si připsal čtrnáctý čas. Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) ztrácí 1,6sekundy a je šestnáctý. Sedmnáctá příčka patří Anthony Westovi (Team Pedercini), dnes ani ne tak top jezdci na vodě, jako víc až neuvěřitelně univerzálnímu jezdci, který závodí od šampionátů supersportů, superbiků, jede závody v Asii nebo s motorkou třídy Moto2 ve FIM CEV Repsol.

AKTUALIZACE – italský závodník Fabio Menghi (VFT Racing) nepokračuje v dalším průběhu víkendu. Dostal od hlavního lékaře červenou, protože zranění ramene z Austrálie (únor 2016) je stále bolestivé.