WSBK Laguna Seca – Druhý závod vyhrál Rea, Smrž šestnáctý

Druhý závod WorldSBK vyhrál na dráze Laguny Seca Jonathan Rea, který tak pokračuje pevným krokem za obhajobou titulu. Tom Sykes závod ukončil druhý, čímž si zároveň pojistil průběžnou druhou příčku. Na třetím místě skončil Chaz Davies. Český závodník Jakub Smrž projel cílem šestnáctý, Ondřej Ježek byl devatenáctý. Osmý podnik sezony skončil a pro jezdce a týmy mistrovství světa superbikových motocyklů následuje letní přestávka.

Superbike – Warm Up

V závěru tréninku zajel čas na první pozici Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), který maximum nastavil na hodnotu 1'22,935 sekundy. Druhý je Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který ztrácí 0,122 sekundy. Třetí Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) byl o tři desetiny pomalejší. Do pátého místa zajel Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) a Xavi Forés (Barni Racing Team). Jezdec Kawasaki ZX-10RR Ondřej Ježek (Grillini Racing Team) je s kolem za 1'25,368 sekundy dvacátý, Jakub Smrž (Guandalini Racing) je s časem 1'25,391 sekundy jednadvacátý. Jediným jezdcem, který v tréninku spadl je Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), který nezvládl pátou zatáčku.