WSBK Katar – V Losail zajel nejrychleji Rea s Mahiasem

Jezdci a týmy mistrovství světa superbikových motocyklů odstartovali na dráze katarského okruhu Losail první den příprav na závěrečný podnik sezony. Nedaleko hlavního města Dauhá jeli jezdci mistrovství světa FIM Superbike a FIM Supersport celkem dva volné tréninky. V kategorii Superbike je velmi silný nováček Jordi Torres, nicméně nejrychlejším jezdcem pátečního programu je Jonathan Rea. V kategorii Supersport jednoznačně dominoval francouzský závodník na divokou kartu Lucas Mahias. Kevin Wahr z české stáje SMS Racing nastavil osmý čas, což je rozhodně zajímavý vstup do závodního víkendu. Program pokračuje druhým dnem v sobotu večer závěrečnými tréninky a dvojicí Superpole SBK plus kvalifikací supersportů.

Supersport – 1.volný trénink

V polovině prvního tréninku měl nejrychlejší kolo 2'04,088 sekundy Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing). Těsně za novým světovým šampionem byl Američan Patrick Jacobsen (CORE“ Motorsport Thailand), který byl o 0,136 sekundy pomalejší. Třetí v pořadí figuroval Francouz Lucas Mahias (MG Competition) jenž byl o 0,624 sekundy pomalejší. Poslední v jedné sekundě byl Roberto Rolfo (Team Lorini) a pátý Christian Gamarino (Team Go Eleven). Kevin Wahr (SMS Racing) byl s časem 2'06,997 sekundy dvanáctý v pořadí.

První trénink vyhrál časem 2'03,159 sekundy Lucas Mahias, jemuž se podařilo překonat rozdílem pětatřiceti tisícin Kenana Sofuogla. Na třetí pozici zajel náhradní jezdec za Julese Cluzela, Španěl Nicolas Terol, čtvrtý je Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) a pátý Patrick Jacobsen (CORE“ Motorsport Thailand). Kevin Wahr má prozatím na kontě dvanáctý čas 2'05,846 sekundy.