WSBK Katar – První závod vyhrál Davies, titul Rea

Druhý den závěrečného podniku sezony superbikového šampionátu v Losail byl ve znamení posledních volných tréninků, Superpole FIM Superbike - FIM Supersport a prvního závodu WorldSBK. Pole position na startu superbiků vybojoval Jonathan Rea, Karel Abraham se do závodu kvalifikoval osmnáctým časem. V třídě Supersport slavil kvalifikační vítězství Luke Stapleford, který v sedle Triumphu porazil mistra světa Kenana Sofuogla. Čech Ondřej Ježek byl čtrnáctý. V prvním závodu superbiků vyhrál Chaz Davies a jelikož Jonathan Rea skončil druhý, mohl slavit titul mistra světa. Stále pokračuje bitva o celkové druhé místo mezi Daviesem a Sykesem. Karel Abraham závod nedokončil. Závodní program pokračuje v neděli.

Superbike – 3.volný trénink

Třetí trénink vyhrál Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který pokračuje ve své spanilé jízdě, kterou by rád korunoval vítězstvím v obou závodech závěrečného podniku sezony. Ve třetím tréninku nastavil Velšan maximum na 1'58,150 sekundy a druhého Jonathana Rea (Kawasaki Racing Team) překonal rozdílem 0,239 sekundy. Třetím jezdcem v pořadí je Xavi Forés (Barni Racing Team), čtvrtý Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a první pětku uzavírá Tom Sykes (Kawasaki Racing Team). Britský jezdec tovární Kawasaki potřebuje porazit Daviese, aby ubránil druhé místo v šampionátu.

Šestý čas nastavil Nicky Hayden (Honda World Superbike Team) a poslední v jedné sekundě je sedmý Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) a osmý Jordi Torres (Althea BMW Racing Team). Devátý Michael van der Mark (Honda World Superbike Team) už ztrácí 1,178 sekundy. První desítku uzavárá německý závodník Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team). Výborně zajel Karel Abraham (Milwaukee BMW), který nějakou dobu figuroval v Top5 a třetí trénink uzavřel s jedenáctým časem 1'59,512 sekundy.