WSBK Katar – První místo na startu má Sykes a Sofuoglu

Poslední kvalifikaci sezony vyhrál v řídě Superbike Tom Sykes a to stylově, protože překonal stávající rekord Davide Giugliana z roku 2014. Pro jezdce Kawasaki je to jubilejní třicátá pole position a ideální výchozí pozice pro nedělní dva závody v nichž bojuje o titul vicemistra světa. Naprosto úžasným časem a rovněž novým rekordem získal pole position v mistrovství světa supersportů Kenan Sofuoglu, jezdec Kawasaki a vítěz letošního ročníku. Jediným českým týmem je v MS Supersport SMS Racing s Kevinem Wahrem, který do závodu odstartuje jedenáctý. První závod superbiků je na programu v neděli od šesti večer.

Supersport – 3.volný trénink

V polovině posledního tréninku si zlepšilo časy jen šest jezdců a z první desítky nebyl ani jeden z nich. Zlepšení zaznamenal s časem 2'03,968 sekundy Christian Gamarino (Team GO Eleven), druhý byl Fabio Menghi (VFT Racing), Nacho Calero (Orelac Racing Team), Sergio Gadea (Team Lorini), Stefan Hill a Kevin Manfredi (CIA Landlords Insurance Honda).

Poslední trénink sezony supersportů vyhrál časem 2'02,798 sekundy Nicolas Terol (MV Agusta Reparto Corse), náhradní jezdec za zraněného Julese Cluzela. Šestadvacet tisícin ztratil na nejlepší čas Turek Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing), třetí Lucas Mahias (MG Competition) byl o 0,352 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajel Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda) a Christian Gamarino. Kevin Wahr (SMS Racing) byl s časem 2'04,581 sekundy dvanáctý. Páteční maxima si zlepšilo jen devět závodníků.

V kombinaci časů všech tří tréninků zůstává na první pozici Lucas Mahias s časem 2'02,642 sekundy. Na druhém místě je Kenan Sofuoglu a třetí Nicolas Terol. Desátá pozice patří jezdci českému týmu SMS Racing Kevinu Wahrovi.

Supersport World Championship – Kombinace (FP1+FP2+FP3)