WSBK Katar - Kuba Smrž

Krok za krokem „dokráčel“ Kuba Smrž katarskou pouští k 12-té příčce na startovním roštu před úvodním závodem MS Superbiků 2008.

WSBK Katar - Kuba Smrž

O tom, že to rozhodně nebyla a ani v zítřejších dvou sobotních jízdách nebude, jednoduchá procházka, vypovídá jak pohled do startovní listiny nabité zvučnými jmény, tak i rozestupy, jenž jednotlivé jezdce na gridu dělí. Český jezdec skončil v první kvalifikační den na 16-tém místě a drobné problémy s elektronikou se podepsaly na tom, že mu tak od začátku schází potřebných pár desítek kilometrů. Navíc tovární týmy tady mají natestováno ještě o „něco málo“ navíc. S nárazovým větrem a občasným nafoukaným pískem na trati se však musí vypořádat stejně každý po svém. Když Kuba v dnešní druhé ranní kvalifikaci doslova „sundal“ ze svého času skoro 2 vteřiny, vládla v boxu jeho týmu již podstatně větší spokojenost.

Když pak učinil v odpoledním Superpoli další důležitý krok a pokořil časem 1.59,984 dvouminutovou hranici, bylo jasné, že se v zemi velbloudů, ropy, šejků a stále větších budov schyluje k velmi zajímavé bitvě o výsledek v Top10. A na to se obecně vzato těší i čím dál více fanoušků WSBK po celém světě a není to rozhodně jen tím, že v jezdeckém poli je 28 jezdců. Jedná se o komplexní krok k větší atraktivitě šampionátu. Například pro ty co by rádi avšak nemůžou závody sledovat na žádné z televizních stanic připravilo vedení FGSportu dostatečnou náhradu na své webové stránce www.worldsbk.com v sekci Superbike TV, navíc zcela zdarma. Je to prozatím jen jeden z mnoha kroků, jak dostat Superbiky všude po světě do stále výraznějšího podvědomí. Zítřejší závody tak budou po dlouhé zimě dozajista skvělým zážitkem, kdy potěšit může českého fanouška i Kuba Smrž svým dobrým výkonem a nakonec i výsledkem.

Jakub Smrž:

Včera jsme ztratili volný trénink kvůli problémům s elektronikou, což nás hodně znevýhodnilo. Navíc hodně jezdců zde testovalo a mají již motorky nastavené. Dneska jsem se konečně v Superpole dostal pod hranici dvou minut a nebýt několika chybiček, byl bych spokojen. Jediné co nás ještě trápí je zvedání předního kola a následná nestabilita motorky. Ale věřím, že se nám to podaří do zítřejšího závodu odstranit. Letos je v Superbicích opravdu velká konkurence a 12. místo je pro začátek slibný úvod sezóny, vzhledem k tomu, že místní trať nepatří zrovna mezi moje nejoblíbenější.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist