WSBK Imola – Rea zůstal neporažen, Ježek projel cílem třetí

Superstock 1000 – závod

Z první pozice na startu odstartoval Ondřej Ježek (Triple-M by Barni Racing), druhý Raffaele De Rosa (Althea Racing) a třetí Roberto Tamburini (Team MotoxRacing). Z druhé řady vyrazil do čtrnácti kol závodu Lorenzo Savadori (Nuova M2 Racing), pátý Kevin Calia (Nuova M2 Racing) a Kev Coghlan (MRC Yamaha).

Po startu šel raketově do čela závodního pole Kevin Calia, Ondřej ježek pokračoval druhý následován Lorenzem Savadorim a Raffaelem De Rosou. Do druhého kola už najížděl první Lorenzo Savadori následován týmovým kolegou Caliou, třetí pozici držel Ondřej Ježek, čtvrtý byl Raffaele De Rosa a pátý jel Florian Marino (MRC Yamaha).

Ve druhém kole dostal Florian Marino highsider a spadl na vedle jedoucího De Rosu, takže oba skončili v kotrmelcích ve štěrku únikové zóny. Kevin Calia spadl a to znamenalo, že ve třetím kole jel první Lorenzo Savadori, druhý Ondřej Ježek ztrácel sekundu, třetí Roberto Tamburini byl sekundu za Ježkem.
V polovině klání zůstával na špici závodního pole Lorenzo Savadori. Na druhém místě pokračoval s jednosekundovou ztrátou Ondřej Ježek, třetí Roberto Tamburiny ztrácel na českého závodníka 1,3 sekundy. Ital v sedle BMW ale Ondřeje Ježka stačil dojet a v devátém kole jej také předjel. Oba tak pět kol před cílem ztráceli na vedoucího Savadoriho dvě sekundy.

V předposledním kole zůstávala situace na předních příčkách stejná, jen se měnily rozestupy mezi jednotlivými jezdci. Jediný souboj o body byl o páté místo mezi Jeremy Guarnonim a Tonym Coveňou.

Ital Lorenzo Savadori nezaváhal a závod v Imole vyhrál. Druhý projel cílem Roberto Tamburini a třetí byl český závodník Ondřej Ježek, který pole position a třetí místo věnoval svému zesnulému tátovi.
V čele průběžného hodnocení zůstává Lorenzo Savadori (70bodů). Na druhé místo se posunul Roberto Tamburini (45bodů), průběžně třetí je Ondřej Ježek (43bodů). Čtvrtý závod sezony je na programu 24.května v Donington Parku.