WSBK Imola – Nejrychlejší Davies, Ježek je desátý

Pátým podnikem sezony je slavná Imola, kterou zná většina závodníků startovního pole superbikového šampionátu. Pro všechny italské jezdce, týmy a výrobce je samozřejmě srdeční záležitost. Nejsou to ale jen domácí závodníci, kteří se na dráhu Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari těší, protože třeba český jezdec Ondřej Ježek tam v posledních třech letech slavil pokaždé umístění na stupních vítězů včetně prvního místa a pole position. Po dvojici pátečních tréninků je v třídě Superbike a Supersport rozhodnuto o postupující desítce do Superpole 2. Nejrychlejším jezdcem SBK je Velšan na italské Ducati Chaz Davies, Karel Abraham byl devatenáctý. V supersportech nenašel soupeře Kenan Sofuoglu, český závodník Ondřej Ježek desátým místem v kombinaci vybojoval přímý postup do bitvy o pole position. V třídě Superstock 1000 zajel na první místo časomíry domácí závodník v sedle německého stroje BMW Raffaele De Rosa.

Superstock 1000 – 1.volný trénink

Druhou polovinu úvodního tréninku zahájil s nejrychlejším časem 1'54,079 sekundy Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Junior Team). Na prvního jezdce Ducati ztrácel Kevin Calia (Nuova M2 Racing) v sedle Aprilie přes tři desetiny. Třetí v pořadí a zároveň poslední v jedné sekundě byl jezdec BMW Raffaele De Rosa (Althea BMW Racing Team). Přes jednu sekundu ztrácel čtvrtý Jeremy Guarnoni (Pedercini Racing Kawasaki), dokonce až dvě a půl sekundy pátý Fabio Massei (Team Trasimeno). V první pětici tak máme pět různých výrobců – Ducati, Aprilia, BMW, Kawasaki a Yamaha.

Hodně často docházelo k smazání času jezdcům, kteří si nedovoleně zkrátili cestu zatáčkou. Například Roberto Tamburini v posledním kole sice zajel nejrychlejší čas, ale ten mu nebyl uznán. První trénink tak vyhrál časem 1'52,019 sekundy Marco Faccani (Triple-M Racing), který byl o necelých sedm desetin rychlejší než druhý jezdec v pořadí Luca Salvadori (GP Projekt). Třetí Raffaele De Rosa ztrácí osm desetin a je poslední v jedné sekundě. Časy do pátého místa zajel Michael Rinaldi a Jeremy Guarnoni. Jezdec české stáje DRT Racing, Ukrajinec Konstantin Pisarev (DRT Racing) je po prvním tréninku s časem 2'05,421 sekundy třicátý šestý.