WSBK Imola – Giugliano má pole position v SBK, Ježek v STK1000

Supersport – kvalifikace

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing) s časem 1'51,190 sekundy. Půl sekundy ztrácel na tureckého závodníka Američan Patrick Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpres), třetí čas a tím pádem provizorní první řada patřila Alexi Baldolinimu (Race Department ATK#25). Lucas Mahias (Kawasaki Puccetti Racing) byl čtrnáctý, Kevin Wahr (SMS acing) patnáctý a Aiden Wagner (Kawasaki Puccetti Racing) jednadvacátý.

Patnáct minut před koncem zůstával na špici výsledkové listiny Kenan Sofuoglu, druhý byl Francouz Jules Cluzel a třetí Ital Alex Baldolini. Dvanáct minut před koncem Patrick Jacobsen zrychlil a časem 1'51,805 sekundy se posunul na třetí místo. V provizorní druhé řadě figuroval Ratthapark Wilairot (CORE'' Motorsport Thailand) a Gino Rea (CIA Landlords Insurance Honda).

V pětatřicáté minutě zajel Kenan Sofuoglu jako první pod minutu a jednapadesát sekund a časem 1'50,966 sekundy potvrdil první pozici. Druhý Cluzel v tu chvíli ztrácel čtyři desetiny, třetí Jacobsen byl o osm desetin pomalejší. Oba jezdci vyjeli zpátky na dráhu šest minut před koncem kvalifikace.

Už se zdálo, že Jules Cluzel na pole postion nedosáhne, protože několikrát chyboval a čas do konce kvalifikace utíkal jako voda. Nakonec ale rozhodlo jeho vůbec poslední rychlé kolo 1'50,856 sekundy, které mu dnes stačilo na zisk pole position na startu. Druhý do závodu odstartuje Kenan Sofuoglu, který o první místo přišel rozdílem 0,037 sekundy. Na třetí pozici v první řadě se v neděli postaví talentovaný Ital Marco Faccani (San Carlo Puccetti Racing).

Trojice jezdců Kawasaki Intermoto Ponyexpres Patrick Jacobsem, Lucas Mahias a Aiden Wagner startuje v pořadí z čtvrtého, jedenáctého a dvacátého místa. Německý závodník Kevin Wahr (SMS Racing) se do závodu v Imole kvalifikoval šestnáctým časem.