WSBK Imola – Davies vyhrál první závod, Ježek v SP2 desátý

Sobotní program v Imole nabídl poslední tréninky, důležité kvalifikace a první závod superbikového šampionátu. Superpole World SSP ovládl francouzský závodník Jules Cluzel, jemuž se podařilo překonat lídra seriálu Kenana Sofuogla a do závodu tak jezdec MV Agusty odstartuje z pole position. Český závodník Ondřej Ježek postoupil přímo do druhého superpole, kde si zajistil desátou příčku na startu. První místo na startu v kategorii superbiků vyhrál Chaz Davies. Francouz Sylvain Guintoli havaroval a první informace hovoří o zlomeném levém kotníků, takže víkend v Imole pro Francouze skončil. V prvním závodu slavil vítězství start-cíl Chaz Davies, který udělal velkou radost všem fanouškům Ducati. Český závodník Karel Abraham do závodu odstartoval patnáctý a cílem projel šestnáctý. Posledním bodem programu byla kvalifikace STK1000, kterou vyhrál jezdec Aprilia Roberto Tamburini.

Superbike – 3.volný trénink

Poslední trénink znovu ovládl jezdec Ducati Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), když v sobotu dopoledne nastavil maximum na 1'46,869 sekundy. Druhý je Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) s časem 1'47,405 sekundy, třetí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) zajel 1'47,622 sekundy a na Velšana ztratil téměř osm desetin. Posledním jezdcem v jedné sekundě je domácí závodník Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team).

Znovu zajel výborně Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse), který trénink uzavřel pátým časem 1'48,073 sekundy. Němec Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team) rovněž pokračuje svižným tempem a je šestý nejrychlejší, třiačtyřicet tisícin před sedmým Sylvainem Guintolim (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Okruhu v Imole přichází na chuť také český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) jehož čas 1'49,236 sekundy je třináctý nejlepší.

AKTUALIZACE Lucas Mahias (Pedercini Racing) nepokračuje v dalším průběhu víkendu v Imole. V pátek byl převezen do nemocnice, kde absolvoval vyšetření na CT. To nepotvrdilo poškození páteře, ale zjistili zlomeniny hrudních obratlů T4, T5 a T6.

AKTUALIZACERomana Ramose (GoEleven Team), který si v pátek zlomil záprstní kůstku levé ruky, nahradí v dalším průběhu víkendu Gianluca Vizziello. Ten jel rychle do Imoly autem přes 700 kilometrů, aby nastoupil do sobotního tréninku (FP3). Šestatřicetiletý závodník jel letošní 24Hodin moto Le Mans s týmem Kawasaki Bolliger.