WSBK Donington Park - Bitva o superpole vyhrál Rea, první závod Razgatlioglu

Čtvrtý podnik sezóny světového šampionátu superbiků pořádá Donington Park. Na rozdíl od většiny závodních víkendů roku se toho ve Velké Británii účastní pouze jezdci kategorie SBK, kteří v sobotu odpoledne vyjeli do svého prvního závodu. V něm se museli, ostatně jako i dopoledne, popasovat s deštěm, který nad okruhem ne a ne ustat. Pro vítězství si nakonec dojel Toprak Razgatlioglu, druhý skončil Jonathan Rea a třetí místo patří Alexi Lowesovi.

MS Superbike – 3. volný trénink

Ráno v Donington Parku přivítalo jezdce typické anglické počasí. Déšť výrazně ovlivnil časy závodníků, nikdo z nich se nedočkal zlepšení. Hned na začátku třetího volného tréninku na mokro doplatil Jonas Folger (Bonovo MGM Racing), který skončil na zemi. V polovině nastaveného času byl na trati nejlepší Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který nastavil čas 141,433 sekundy. Následovaný byl o více než jednu vteřinu pomalejším Tomem Sykesem (BMW Motorrad WorldSBK Team) a Alexem Lowesem (Kawasaki Racing Team WorldSBK)

Ani druhá polovina tréninku se neobešla bez pádů. Do kačírku se podíval v jedenácté zatáčce Scott Redding (Aruba.it Racing – Ducati), problémy s motocyklem musel řešit i Jonathan Rea. Jím nastavený čas nakonec nikdo překonat nedokázal a Brit tak na mokru skončil nejlepší. Se ztrátou 1,181 sekundy dokončil trénink druhý Alex Lowes, třetí místo pak patří Leonu Haslamovi (Team HRC). Na čtvrtou příčku se propadl Tom Sykes, nejrychlejší pětku pak uzavírá Garrett Gerloff (GRT Yamaha WorldSBK Team).