WSBK Austrálie – První vítězství slaví Rea, Abraham třináctý

Superbike – 3.volný trénink

Poslední trénink vyhrál časem 1'31,085 sekundy Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team). Dvě desetiny ztratil druhý Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který zajel prozatím nejlépe z celého víkendu a třetí čas patří Michaelu van der Markovi (Honda World Superbike Team). Čas do pátého místa má na kontě Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) a Nicky Hayden (Honda World Superbike Team).

Posledním jezdcem v jedné sekundě je desátý Jordi Torres (Althea BMW Racing Team), který má problémy kvůli zranění lokte, ale tentokrát byl jen o 0,046 sekundy pomalejší než týmový kolega Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team). Josh Brookes (Milwaukee BMW) a Karel Abraham (Milwaukee BMW) zajeli v pořadí třináctý a čtrnáctý čas.

Po pádu v desáté zatáčce skončil ve zdravotním centru okruhu Phillip Island Alex De Angelis (IodaRacing Team) a jezdec na divokou kartu Mike Jones (Desmo Sport Ducati), který v posledním třetím tréninku jinak skončil na výborném osmém místě.