WSBK Austrálie – Pole position a závod vyhrál Rea, Ježek osmnáctý

Druhý den úvodního podniku World SBK v Austrálii byl ve znamení posledních volných tréninků, Superpole, tedy bitvy o pozice na startu, a prvního závodu sezony 2017. První pole position sezony superbiků vyhrál jezdec Kawasaki Jonathan Rea. V supersportech slavil první místo na startu Američan Patrick Jacobsen. První závod WorldSBK byl nesmírně napínavý a pokud budou takové letos minimálně všechny ostatní, máme se na co těšit. První místo v cíli vybojoval Jonathan Rea, druhý je Chaz Davies a třetí Tom Sykes. Ondřej Ježek projel cílem osmnáctý. V neděli je na programu závod MS Supersport a druhé klání MS Superbike, kde je dle nových pravidel jiné pořadí na startu.

Superbike – 3.volný trénink

Poslední třetí trénink vyhrál časem 1'30,274 sekundy Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), který překonal Marca Melandriho (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) rozdílem téměř čtyř desetin. Na třetí pozici je výborně jedoucí Xavi Forés (Barni Racing Team), čtvrtý Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a první pětici nejrychlejších uzavírá Tom Sykes (Kawasaki Racing Team).

Parádně zajel Ondřej Ježek (Grillini Racing Team), když si na konto připsal jedenáctý čas 1'31,576 sekundy. Ježek ztratil na prvního 1,302 sekundy a je jen desetinu od první desítky. Jeho týmový kolega Ayrton Badovini (Grillini Racing) je jednadvacátý v pořadí a na maximum tréninku ztrácí 2,8 sekundy.