WSBK Assen – Zlatý double získal Rea

Den závodu v Assenu byl vše, ale rozhodně ne nudný. Počasí zamíchalo kartami ve všech třech kláních a bylo se na co dívat. Závod FIM Supersport odstartovali na suchu, ale protože začalo pršet, jezdci museli do boxů. Vyměnit pneumatiky a znovu na start, tentokrát mokrého zbytku závodu. Ten vyhrál Kyle Smith, český závodník Ondřej Ježek byl devátý. Ve druhém závodu superbikové kategorie jezdci startovali na mokrém povrchu, ale protože ten rychle osychal, museli během závodu absolvovat zastávku v boxech spojenou s výměnou pneumatik. Z celé situace nejvíc vytěžil Jonathan Rea, který v Assenu vyhrál také v neděli a šampionát už vede náskokem 45 bodů. Karel Abraham byl čtrnáctý, takže si z Assenu si odváží dva body. Závod STK1000 zastavený červenými vlajkami a zpožděný kvůli úniku oleje, nakonec vyhrál ve zkrácené verzi na devět kol Ital Raffaele De Rosa na BMW.

MS Supersport – Warm Up

V posledním rychlém kole zajel nejrychleji Patrick Jacobsen (Honda World Supersport Team), jehož dopolední maximum na kolo je 1'39,489 sekundy. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Puccetti Racing) ztratil na nejlepší čas jen padesát tisícin. Oba jezdci byli jediní, kteří dokázali překonat hranici minuty a čtyřiceti sekund.

Skvěle si vede britský závodník Luke Stapleford (Profile Racing), který je v sedle Triumphu jako vyměněný a ve warm upu si dojel pro třetí čas. Do pátého místa zajel Kyle Smith (CIA Landlord Insurance Honda) a Randy Krummenacher (Kawasaki Puccetti Racing), vítěz kvalifikace.

Český závodník Ondřej Ježek (Team GoEleven) má na kontě osmý čas 1'40,559 sekundy a jen těsně se nevešel do jedné sekundy na Jacobsena. Tím posledním jezdcem v jedné sekundě je sedmý Nicolas Terol (Schmidt Rcing).

Během zahřívacího tréninku spadl Lorenzo Zanetti (MV Agusta Reparto Corse) a Lachlan Epis (Response RE Racing). Závodit nebude Anthony West (West EAB Yamaha), který si v pátek zlomil záprstní kůstku v ruce a lékař mu další pokračování v přípravě na závod zakázal.