WSBK Assen – Závod vyhrál Rea, Ježek sedmý v Superpole

Sobotní program v Assenu připravil různá překvapení, ale především mnohem příznivější povětrnostní podmínky než byly v pátek. Dopolední tréninky jeli jezdci na postupně osychající trati, Superpole už proběhlo na suchém asfaltu, třebaže kolem dráhy zůstávaly kaluže vody. Pro pole position na startu závodu superbiků si zajel Tom Sykes, naopak Karel Abraham měl technické problémy a musel startovat až z dvaadvacáté pozice. Bohužel technika českého jezdce zastavila také v závodě. První závod SBK vyhrál Jonathan Rea, který v Assenu slavil už počtvrté v řadě. Superpole FIM Supersport vyhrál Švýcar Randy Krummenacher, Ondřej Ježek odstartuje do závodu sedmý. Posledním bodem programu byla kvalifikace FIM Cup Superstock 1000, kterou vyhrál Riccardo Russo.

Superbike – 3.volný trénink

Poslední třetí volný trénink vyhrál časem 1'53,631 sekundy italský závodník Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Druhý v pořadí Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) ztratil na špici výsledkové listiny 0,141 sekundy, třetí Sylvain Guintoli (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) byl o dvě desetiny pomalejší. Časy do pátého místa zajel Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) a Nicky Hayden (Honda World Superbike Team). Výborně si vedl šestý Alex De Angelis (IodaRacing Team). První desítku uzavírá Pawel Szkopek (Team Tóth), který v Assenu spolupracuje s českým týmem DRT Racing.

Český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW) měl za sebou komplikovaný páteční program v němž se mu nepodařilo zajet kvalifikační minimum. Jezdec BMW měl pád, pak problémy s technikou, což si vyžádalo víc času v boxech než na dráze. Ve třetím tréninku zajel Abraham osmnáctý čas 1'58,187 sekundy a v 10:30 hodin zahájí společně s dalšími jedenácti bitvu o pozice na startu v Superpole 1.