WSBK Assen – Rea překonal rekord a vyhrál závod

Při teplotách kolem deseti stupňů pokračoval druhým dnem superbikový program v Assenu. Dopoledne byly tréninky, Superpole, odpoledne první závod WorldSBK a zbývající dvě bitvy o pozice na startu nedělních klání. V novém rekordu vyhrál kvalifikaci Jonathan Rea, jenže pak dostal do úzkých Chaze Daviese tím, že jel před ním pomalu v závodní stopě a proto po penalizaci nakonec do prvního závodu odstartoval až čtvrtý. Velšan Davies byl blízko vítězství, jenže zradila technika. Pole position v třídě Supersport300 získal jezdec Yamahy Borja Sánchez. V třídě Supersport slaví start z prvního místa Kenan Sofuoglu. Jako poslední jeli kvalifikaci jezdci evropského seriálu Superstock 1000 a pole position na startu si vybojoval Francouz Florian Marino.

MS Superbike – 3.volný trénink

Poslední trénink vyhrál Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) s kolem za 1'34,564 sekundy. Severní Ir tak pokračuje v tom, co bychom mohli nazvat cestou k dalšímu plnému počtu bodů. Nicméně uvidíme až po závodě. S téměř devíti desetinami ztráty je na druhé pozici Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) a poslední v jedné sekundě byl Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Čtvrtý Xavi Forés (Barni Racing Team) už ztrácí 1,7 sekundy a pátý Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) byl o 1,8 sekundy pomalejší. Ondřej Ježek (Grillini Racing Team) je s časem 1'38,361 sekundy jednadvacátý.