WSBK Assen - Bautista vyhrál první závod, Svoboda slaví skvělé první místo v závodu WSSP300

Sobotní program třetího podniku sezony MOTUL FIM Superbike World Championship 2023 v Assenu byl ve znamení bitev o pozice na startech závodů v podobě Superpole a prvních závodů nizozemského víkendu. První závod WorldSBK vyhrál Álvaro Bautista (Ducati), Oliver König (Kawasaki) byl dvacátý. V závodu WorldSSP slavil vítězství Ital Nicolo Bulega (Ducati). První klání sezony třídy WorldSSP300 vyhrál český závodník Petr Svoboda (Kawasaki), což je parádní úspěch a zahájení letošního ročníku. Neděle je v Assenu dnem závodů.

MS Superbike – 3. volný trénink

V Assenu se závodníci probudili do deštivého rána. Někteří se tak rozhodli na motorku vůbec nenasedat a zůstat v zázemí svých týmů. Konkrétně šlo hned o čtyři jezdce, a to Jonathana Reu (Kawasaki Racing Team WorldSBK), Scotta Reddinga (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team), Erica Granada (PETRONAS MIE Racing HONDA Team) a Garretta Gerloffa (Bonovo Action BMW). Minimum času na trati pak strávil i Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který zajel jen dvě měřená kola a uzavřel ve startovní listině druhou desítku. Hned v úvodu třetího volného tréninku pak potkaly technické problémy Michaela Rubena Rinaldiho (Aruba.it Racing - Ducati, který se kvůli nim musel zastavit znovu v boxech.

Vítězem ranního tréninku se stal Remmy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team), kterému se i za nepříznivých podmínek podařilo nastavit čas 1'44,648 sekundy. Druhý Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), jenž zajel během nastavené půlhodiny suverénně nejvíce kol, na něj ztratil 0,711 vteřiny. A třetí Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) bez jedné tisíciny sekundu. Na čtvrtém místě skončil Axel Bassani (Motocorsa Racing), který byl následovaný Andreem Locatellim (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), Lorisem Bazem (Bonovo Action BMW) a Xavim Viergem (Team HRC). Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) si vybojoval patnáctou pozici.