WSBK Aragonie – V sobotu vyhrál Davies, Abraham má bod

Sobota v Aragonii nabídla poslední tréninky, kvalifikace a v případě World SBK také první závod víkendu. Superpole SBK vyhrál Tom Sykes, ale nebylo mu dáno, aby to proměnil v plný počet bodů prvního závodu superbiků. Ten vyhrál jezdec Ducati Chaz Davies, druhé místo obsadil Jonathan Rea, který zůstává lídrem šampionátu. Karel Abraham obsadil patnácté místo a do průběžného hodnocení má jeden bod. V třídě Supersport slavil kvalifikační vítězství Kenan Sofuoglu, český závodník Ondřej Ježek v neděli odstartuje dvacátý. V kategorii Superstock 1000 závodí Miroslav Popov, který se do závodu kvalifikoval třicátý čtvrtý.

Superbike – 3.volný trénink

Ve třetím tréninku si na konto připsal nejrychlejší kolo 1'51,676 sekundy Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Tento trénink již nemá vliv na přímý postup do druhého superpole, ale je to více méně takový zahřívací trénink před bitvou o pozice na startu. Ráno byla ale v Aragonii opravdu zima, konkrétně jen pět stupňů! Velšan byl o necelé tři desetiny rychlejší jak druhý v pořadí Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), třetí Michael van der Mark (Honda World Superbike Team) ztrácí 0,380 sekundy. Do pátého místa zajel Nicky Hayden (Honda World Superbike Team) a Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team).

Karel Abraham (Milwaukee BMW) na studené dráze zřejmě nechtěl riskovat a celkem dlouho trvalo než vůbec zajel měřené kolo. Nakonec má na kontě jen čtyři odjetá kola s dvacátým časem 1'56,500 sekundy. Tento čas navíc nastavil v posledním rychlém kole, protože do té doby byl na poslední pětadvacáté pozici. Josh Brookes (Milwaukee BMW) toho o moc víc nenajel, má pět kol na kontě a šestnáctý čas 1'55,094 sekundy.