WSBK - aneb co přineslo posledních 168 hodin

Jelikož jsem byl na dovolené, tak jsem pro vás připravil souhrn událostí, které přinesl svět superbiků během posledního týdne. A začneme pochopitelně Kubou Smržem a Aprilií týmu Guandalini.

WSBK - aneb co přineslo posledních 168 hodin

Kuba Smrž v roce 2010 s Aprilií 


Italský team Guandalini Ducati a adlší italská stáj Marca Borcianiho (Sterilgarda Ducati) stojí těsně před spojením do jednoho týmu a pojedou v roce 2010 na motocyklech Aprilia. "Jsme těsně před uzavřením smlouvy" je slyšet z obou týmů.


Zatímco Jakub Smrž  má už smlouvu na příští rok podepsanou, o případném druhém jezdci rozhodne finanční budget, který bude mít tým k dispozici. Hodně by se vyřešilo angažováním Alexe de Angelise a také třeba i tím, že by druhého jezdce platila samotná Aprilia. 

V každém případě dvojice ve složení Jakub Smrž - Alex de Angelis by byla hodně silná.

Leon Camier druhým jezdcem na tovární Aprilii


Ve středu a ve čtvrtek testovali v Misanu společně Max Biaggi a Leon Camier motocykly Aprilia RSV4 Factory. 


"Očekáváme ještě vyhodnocení testů a pak oznámíme dvojici na rok 2010", řekla po skončení testů tisková mluvčí týmu Daniele Tosatti. Testy ovšem nebyly dokončeny kvůli nepřízni počasí.

Bylo by ale velkým překvapením, kdyby se tovární dvojice Aprilie na rok 2010 nejmenovala právě Max Biaggi a Leon Camier. 

Guintoli a Haslam testovali na Phillip Islandu

Nově složený tým Alstare Suzuki testoval v Austrálii.
 
 
 
Brit Leon Haslam a Francouz Sylvain Guintoli testovali nový tovární motocykl Suzuki GSX-R 1000 na australském okruhu Phillip Island.

Nový tým CBR “C-ABS” s Kioynarim ?Dosavadní supersportový tým CRS chce změnit kubaturu a nastoupit po názvem "CBR “C-ABS” do superbiků. Tým Sandra di Stefana by měl mít k dispozici dva motocykly Honda CBR1000RR od Stiggy teamu a chtěl by jet s jedním jezdcem. Původně jím měl být Shane Byrne, ale ten jak známo se rozhodl pro stáj Ducati Althea. A tak je nyním kandidátem číslo "1" zkušený japonský jezdec Ryuichi Kiyonari. 

Yoshimura Suzuki do MS 2010Především v Japonsku velmi známá stáj Yoshimura Suzuki by se chtěla v příštím roce zúčastnit kompletního seriálu WSBK. V letošním roce vyhrála tato stáj prestižní 8 hodinovku v Suzuce a jeden z této vítězné trojice (Nobuatsu Aoki, Kazuki Tokudome a Daisaku Sakai), tedy posledně jmenovaný Daisaku Sakai, by měl pilotovat motocykl Suzuki i ve světovém šampionátu. Sakai letos skončil v "All Japan Superbike Championship" na druhém místě. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.78
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist