WSBK: Andrew Pitt pojede na motocyklu BMW

Dvojnásobný mistr světa supersportů z let 2001 na Kawasaki a 2008 s Ten Kate Honda Andrew Pitt pojede v roce 2010 MS superbiků.

WSBK: Andrew Pitt pojede na motocyklu BMW
Nový tým v mistrovství světa superbiků - rakouská stáj Reitwagen Racing BMW - hledala druhého jezdce. Ačkoliv se objevovala různá zvučná jména jako Mat Mladin z AMA, Makoto Tamada z WSBK či John Hopkins ze seriálu MotoGP potažmo WSBK, tak aktuální situace je trochu jiná. Ani jednoho ze tří jmenovaných si zřejmě nemůže tato rakouská stáj peněžně dovolit a tak vše směřovalo k dalšímu Australanovi Andrewu Pittovi. Dvojnásobný mistr světa supersportů skončil v uplynulé sezóně až na 6. místě, což jistě bylo velkým zklamáním a nebylo tedy divu, že tento 33-zkušený pilot na rok 2010 už smlouvu nedostal a byl nahrazen o 10 let mladším jezdcem, Italem Michelem Pirrem.


Nyní tedy hledá ex-mistr světa Andrew Pitt svou novou práci a už ji také našel. Po čtyřech rocích se "klokan" chystá na návrat do superbiků, kde působil v létech 2005 a 2006. Tehdy jezdil Andrew Pitt na motocyklech Yamaha Italia jako týmový kolega Nori Hagy a skončil v MS na 8., respektive na 5. v konečné tabulce šampionátu, když vyhrál v Misanu 2006.

V praxi to znamená, že v šampionátu superbiků 2010 uvidíme kromě továrního týmu Alpha Technik (Corser a Xaus) ještě další dva jezdce na motocyklech BMW S1000RR, Resche a Pitta.


"Mnoho jmén se v poslední době objevovalo v souvislosti s naším týmem. Já jen doufám, že to bude někdo, kdo mně jezdecky pomůže. Slyšel jsem také o Tamadovi a Hopkinsovi, ale co vím já, tak k dohodě nedošlo", říká jediný současný jezdec Roland Resch. 

Dle posledních informací už Andrew Pitt smlouvu podepsal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist