WSBK – Alstare Suzuki na Phillip Islandu

Tovární tým Suzuki má za sebou třídenní testování na australském okruhu Phillip Island, tedy okruhu na kterém bude 1. března zahájena nová sezóna WSBK.

WSBK – Alstare Suzuki na Phillip Islandu


Oba jezdci, Yukio Kagayama i Max Neukirchner tak odstartovali přípravu nových motocyklů GSX-R 1000 K9. Během tří dnů najezdili za dobrého počasí 420 kol, během kterých dokonce Yukio překonal na nové K9 svůj dosavadní nejlepší čas.
Motorky na kterých se jezdilo, přijeli do Japonska smontovat samotní mechanici týmu.

Yukio Kagayama:Ještě před tímto testem jsem zvládl krátké vyzkoušení v Japonsku, takže tady to vlastně bylo moje druhé svezení. Motocykl je nový, a je na něm ještě mnoho práce, ale první dojem je takový, že se lépe ovládá. Prvním úkolem bylo přizpůsobení si nového GSXR a optimální nastavení všech ovládacích prvků. Zkoušeli jsme mnoho nových věcí na rámu i tlumení, testovali jsem různou geometrii i různé délky kyvky. Později jsme začali zkoušet také brzdy a to, jak motorka pracuje s pneumatikami.
Kvůli dobrému sladění všeho dohromady jsme zatím nepoužívali elektroniku. Testování šlo dobře, obešel jsem se bez pádu a byl jsem rychlejší než dříve. Teď se budeme zaměřovat na další věci, a postupně i na elektroniku.“


Max Neukirchner: „Udělali jsme hodně práce na podvozku a nastavení a myslím že ovládání motorky je příjemnější než na loňském modelu. Bohužel jsem tady měl pád, naštěstí, až na modřinu na pravém lokti, se nic vážného nestalo. Vpředu jsem měl na gumě 10 kol, zadní byla nová, přesto jsem ztratil předek. Myslím si, že jsem mohl být rychlejší, ale se zkoušenou dlouhou kyvkou to nešlo.“ 


Alstare Suzuki bude jedním z týmů, které se zúčastní Pirelli testů v Kyalami.


aktuální obrázky z testu stále nejsou dostupné. škoda. zatím tedy alespoň pár fotek nejen v letošních, ale i v loňských barvách.
 zatím jen oficiální fotky nové k9

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist