24 34 Kagayama Y. (JPN) Suzuki GSX-R1000 1'39.627
27 122 Smrz M. (CZE) Honda CBR1000RR 1'40.774
28 100 Tamada M. (JPN) Kawasaki ZX-10R 1'41.268
29 50 Lynn M. (USA) Honda CBR1000RR 1'41.300

Po startu vypálil nejrychleji Bayliss, za ním Max Biaggi, Haga a Corser. Ještě v prvním kole šel Nori před Maxe, to když ho mazácky podjel v jedné z nejpomalejších zatáček. Kuba, co dodat, projel do druhého kola 22. V tomhle kole předjel Nitro Nori posledního v cestě, Baylisse a usadil se tak v čelle. Pořadí tak vypadalo následovně:
Haga, Bayliss, Biaggi, Corser, Kiyonari, Neukirchner, Checa, Kagayama.
Ve třetím kole předjel Baylisstica i Corser a Kiyonari a závod skončil pro Muggase a Sofuogla, oba na Hondách. O kolo později to dal číslu 21 i Checa, Corser šel na chvíli před Maxe a skončil Kiyo. Kuba postupoval polem a byl na 20. fleku.
Do 5. z 24 kol vlétali jezdci v pořadí 41, 11, 3, 7, 21, s odstupem za nimi Neukirchber #76. Trojka to vrátila jedenáctce a tím se situace trochu uklidnila. Pořadí se zásadně neměnilo, jen Jakub pomalu postupoval dopředu. V sedmém kole byl šestnáctý.
V kole 12., po stálém dorážení, to Troy Corser zkusil na Maxe a ne okamžik ho předjel, byl ale delší na brzdy a tak se před něj dostal i Checa. Ten ale chyboval o pár zatáček později a Corser mu pžedjetí vrátil. To celé ale stálo Troye cenné vteřiny a proto ztratil kontakt s vedoucí dvojkou, Norim a Maxem. Dotáhl je až v samém závěru ale na útok už to nebylo. Profesorsky zajel Haga, který neudělal žádnou botu a stejně skvěle jedoucímu Biaggimu nic nedovolil. Trochu mimo hlavní dění jezdil Bayliss. Z prvního místa se propadl až na místo páté, na kterém jezdil skoro celý závod. K míchanici došlo až dvě kla před koncem, když ze šestého šel na čtvrté místo Neukirchner a odsunul tak Checu na páté a Baylisstica na šesté místo v cíli. Jakub do jel na asi hodně vydřených bodech. Ve druhé jízdě to snad bude lepší, tedy hlavně ten start. I tak ale gratulace.

1 41 Haga N. (JPN) Yamaha YZF-R1 39'25.030 (150,148 kph)