Vznik Safety Commission superbiků

Během závodního víkendu na australském okruhu Phillip Island vznikla Safety Commission pilotů světového šampionátu WSBK, která bude smět jménem jezdců jednat s promotérem šampionátu firmou Infront Sports a jejíž složení je Max Biaggi, Carlos Checa a Troy Corser.

Vznik Safety Commission superbiků
Na závodní dráze jsou momentálně Max Biaggi a Carlos Checa nejvážnějšími konkurenty, v zákulisí jsou ovšem nyní společně s australským veteránem Troyem Corserem zakládajícími členy "Safety Commission" za všechny piloty a jejím jménem budou také jednat s promotérem šampionátu firmou Infront Sports o problematických otázkách tohoto světového šampionátu z hlediska bezpečnosti jezdců. K prvnímu impulsu k ustanovení takovéto komise došlo na oficiálních testech WSBK koncem ledna v portugalském Portimau. 
Samozřejmě, že žijeme v demokracii a ta je hodně velká, ovšem s Maxem a Carlosem může být ještě větší, a bude mít také větší váhu - byl jednoznačný názor v paddocku na okruhu Phillip Island!

Prvním bodem a to hodně aktuálním a tedy i palčivým, je superbikový kalendář, respektive závod WSBK plánovaný na 25. - 27. března do britského Doningtonu. Všichni tři jmenovaní piloti jsou názoru, že s velkou pravděpodobností bude na tomto závodě pršet a bude ho provázet také velká zima, což může ohrožovat bezpečnost všech pilotů. Navíc jako důvod uvádějí - a je celkem logický -, že domácí seriál BSB právě z tohoto důvodu začíná až o měsíc později (22.-25. dubna na okruhu Brands Hatch). 

"Společně s Troyem a Maxem jsme zde proto, abychom vybudovali strukturu, která bude moci vést dialog s organizátory šampionátu v otázce zlepšit nejen bezpečnost jezdců, ale jiné aspekty týkající se závodění superbiků. Je to pro všechny piloty důležité, aby se dosáhlo slovního kontaktu mezi námi a organizátory", řekl k vytvoření této komise nedělní dvojnásobný vítěz Carlos Checa ze Španělska.


V seriálu MotoGP byla taková komise ustanovena v roce 2003, přesněji 4. dubna během závodního víkendu Grand Prix Japonska na okruhu Suzuka, kdy smrtelně havaroval domácí tovární pilot Hondy Daijiro Kato a její první složení bylo: Valentino Rossi, Loris Capirossi, Sete Gibernau a Nobuatsu Aoki.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist