Výsledky ze Silverstone platí

FIM dodatečně potvrdila výsledky obou superbikových nedělních závodů, vůči nímž podal protest tovární tým Aprilia Racing.

Výsledky ze Silverstone platí
Před prvním superbikovým závodem v Silverstone si hodně jezdců nebylo úplně jisto, jaké použít pneumatiky. Mechanici BMW a Marco Melandri překročili povolenou hranici 3 minut a "šroubovali" na továrním motocyklu BMW příliš dlouho. Tým Aprilia následovně podal protest. Výsledek: Melandri dostal písemné napomenutí a pokutu 3.000 Euro za porušení pravidel, ale výsledek zůstal v platnosti, tedy i to, že Marco Melandri si připsal na své konto v tomto závodě 9 bodů za 7. místo a Max Biaggi po pádu v posledním kole bod žádný.

Druhý protest se týkal přerušení druhého superbikového závodu v 10. kole a uznání výsledků v 8. kole. Ačkoliv Max Biaggi samotný uznal přerušení závodu za naprosto korektní, tak v mistrovském týmu z roku 2010 Aprilia Racing už pracují nervy úplně nadoraz.
V praxi to znamená, že i jezdci kteří spadli, zůstali v klasifikaci, tak jak projeli cílem v 8. kole, tedy v pořadí: Guintoli, Baz, Smrž, Laverty, Berger a Checa - což bylo Top-6.

I zde šlo o to, že Aprilia chtěla protestem dosáhnout výsledek, kdy byl Biaggi v době přerušení závodu už pouze jedno místo za Melandrim, takže by rozdíl do tabulky činil pouze jeden bod. V potvrzeném případě jich ale Melandri získal celkem 8 za místo 8. a Biaggi pouhých 5 za umístění na 11. pozici.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist