Výborný vstup do víkendu zaznamenal Nicky Hayden

První den osmého kola superbikové sezony zahájil nejlépe americký závodník Nicky Hayden, který letos jede svůj premiérový ročník WorldSBK a v Misanu je po dvou úvodních trénincích nejrychlejší. Jezdec Hondy jednoznačně překonal všechny své soupeře a zaznamenal dosud nejlepší vstup do závodního víkendu. Druhý jezdec Hondy Michael van der Mark postoupil do Superpole 2 z devátého místa.

Výborný vstup do víkendu zaznamenal Nicky Hayden

V prvním tréninku zajel Nicky Hayden druhý čas v pořadí 1'35,635 sekundy, čímž naznačil, že má potřebnou rychlost vůči konkurenci a to definitivně potvrdil v závěru druhého tréninku, když maximum dne nastavil na 1'35,263 sekundy. Platný rekord na kolo je v Misanu 1'34,214 sekundy, rekord okruhu 1'34,720 sekundy, takže k těmto hodnotám mu ještě něco málo schází.

Sobota je nicméně dalším nepopsaným listem s bitvou o pozice na startu a posléze také prvním závodem. Do Superpole 2 postupuje čtyřiatřicetiletý Američan z prvního místa, ale pro Superpole budou muset ještě připravit pár změn, které rodáka z Owensboro v Kentucky ještě o něco zrychlí.

„Dnes bylo příjemné být nejrychlejším!“ konstatoval Nicky Hayden. „Ve finále jsme nasadili novou pneumatiku a dokázal jsem celkem dost snížit čas na kolo. Dráha byla rozhodně špinavější než při testování a nebyla tak pogumovaná, takže nějakou dobu trvalo než se zlepšila úroveň přilnavosti.“

„Musím uznat, že nejsem zvlášť spokojený s rychlostí. Dopoledne to celkem šlo, ale odpoledne jsme měli několik problémů s elektronikou, což se projevilo na časech. Nakonec se nám podařilo dát dohromady rychlé kolo, což je dobré, ale zítra ráno ještě musíme trošku zapracovat na tempu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist