Vostárek získal premiérové body

Mladý motocyklový závodník Patrik Vostárek dokončil závod ve francouzském Magny Cours na 14. místě, zajistil si tak premiérové body v Mistrovství Evropy Superstock 600.

Cesta do francouzského Magny Cours vedla pražského mladíka přes italskou Imolu, kde se před týdnem jel předposlední závod tohoto velmi konkurenčního seriálu. V Imole dokázal Patrik Vostárek získat další cenné zkušenosti, které zúročil již o týden později v Magny Cours, kde dosáhl na dva body do celkové klasifikace letošního seriálu Mistrovství Evropy Superstock 600.
Patrik Vostárek
V Imole jsem o první kvalifikaci přišel kvůli pádu jiného jezdce, který mě srazil. Technický stav motocyklu vyžadoval zastávku v boxu, která se protáhla na tři hodiny. Ve druhé kvalifikaci jsem se zapojil do skupinky, která mě po trati roztáhla, ale poté při náletu do esíčka mě rozhodili nerovnosti povrchu a já ztratil trakci předního kola. Já se jen sklouznul, ale moje Honda šla několikrát pana-orel. Byl z toho tedy start z 27. pozice, který se mi navíc nepovedl. Pro náročnost tratě a silné konkurence jsem dojel na 23. místě z 38 startujících jezdců. Byla to však pro mě další velká zkušenost. Do volného tréninku v Magny Cours jsem se opřel, rychle našel kvalty a optimání stopu. První kvalifikaci jsem ukončil při náletu přes horizont do šikany, kde jsem ztratil přilnavost předního kola a sklouznul se. Druhá kvalifikace, kde jsem skončil šestnáctý, se jela na osychajícím asfaltu. Start do závodu z 26. pozice se mi povedl, což je v tomto sprintu na necelých 50 kilometrů velmi důležité. V prvních zatáčkách jsem vyřešil několik jezdců a poté se zapojil do skupinky se třemi chlapci. Dva těsně přede mnou spadli a s třetím jsem prohrál závěrečný souboj. Cílem jsem projel na 14. místě a na závěr Superstocků 600 si přivezl dva body! Děkuji Teamu Intermoto Czech Klaffi, který mi dal tuto příležitost.