Vermeulen stále bez smlouvy

S jedním zaslzeným a s jedním zářícím okem pozoroval Chris Vermeulen úvodní závod na Phillip Islandu. A k oběma pocitům měl rozhodně důvod.

Vermeulen stále bez smlouvy
Poté, co australskému ex-vítězi Grand prix a vicemistru světa superbiků 2005 Chrisi Vermeulenovi nevyšla smlouva s týmem CRT pro závody v královské kubatuře, a v tu dobu už byly také obsazeny všechna dobrá místa v superbikovém šampionátu, tak australský jezdec čeká na nějaké volné místo.

Ačkoliv byl 29-letý pilot velmi potešen výkony Toma Sykese, tak byl na druhé straně hodně frustrován tím, že po dvou rocích plných zranění nenašel u Kawasaki podporu: "Cítím se skvěle, jsem 100% fit a myslím si, že nejsem moc vzdálen své nejlepší formy. Doposud nemám ale podepsanou žádnou smlouvu! Udržuji se v kondici triatlonem, několika závodů jsem se také zúčastnil. Trénuji hodně fyzičku s Jamienem, bratrem Karla Muggeridgeho".
Na současných úspěších Toma Sykese má ale Vermuelen určitě velký podíl, což potvrdil šéfmechanik britského jezdce: "Bylo nám hned jasné, že input od Chrise Vermeulena je tou správnou cestou, ačkoliv Chris na tomto motocyklu neobjel ani 3 000 kilometrů. Na základě jeho vyjádření jsme ale mohli koncem minulé sezóny během dvou testovacích dnů úplně přenastavit základní setup a ten se ukázal jako správný. Je mně líto, že Chris zatím nejezdí. Pokud by byl fit, tak by s tímto motocyklem dokázal zajíždět velmi dobré výsledky", říká šéfmechanik Toma Sykese Marcel Dunker a dodává: "Už vloni v zimě jsme věděli, že problém není v jezdci, ale v motocyklu. Nyní prostě máme na rozdíl od minulého roku jiný motocykl s jiným nastavením a můžeme jet s tímto nastavením motocyklu vždy, ať v kvalifikaci nebo v závodě".

Vermuelen toto své ohodnocení okomentoval lapidárně: "Věděl jsem, že Kawasaki má velký potenciál, to jsem poznal olamžitě. Bohužel jsem se zranil...".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.25
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist