Ve druhém závodě válčil Melandri s pneumatikou

V úvodním klání Superbiků si v Portugalsku připsal Marco Melandri své druhé vítězství v sezoně, což mu před druhým závodem dávalo slušné naděje. Bohužel Ital měl od druhého kola problémy se zadní pneumatikou, která mu neumožnila zajel lépe než na konečné dvanácté místo v cíli.

Ve druhém závodě válčil Melandri s pneumatikou
Jezdec tovární BMW Marco Melandri předvedl v portugalském prvním závodu, že má skutečně velký zápal a odhodlání bojovat o vítězství až do konce. Jeho souboje s Tomem Sykesem a Sylvainem Guintolim braly dech. Po jednom z předjetí britským jezdcem Kawasaki musel Melandri zvolit výjezd mimo trať, aby zabránil kolizi. Z vedoucí pozice byl rázem třetí. Ital to ale nevzdal. Chtěl tento závod vyhrát, což se mu nakonec také podařilo.

„Vyhrát první závod pro mě nebylo snadné, protože jsem na začátku hodně bojoval s trakcí, což se přibližně po deseti kolech zlepšilo, takže jsem se znovu přiblížil jezdcům vpředu,“ komentoval úvodní závod Superbiků v Portimau Ital Marco Melandri. „Když jsem jel první, bylo to náročné, protože byl dost silný vítr, takže nebylo lehké se vpředu udržet. Když mě pak přejel Tom, zavřel mi stopu. Možná si myslel, že je přede mnou, ale tím mě vytlačil z dráhy. Když jsem se vrátil zpátky neměl jsem žádný plán, prostě jsem za to vzal, jak to jen šlo.“

„Chtěl jsem co nejdřív Toma předjet, protože Sylvain byl hodně rychlý a snažil se ujet. Když jsem se pak dostal za Guintoliho při první vhodné příležitosti jsem ho předjel. Co následovalo v posledním kole není snadné popsat. Bylo to hodně vyrovnané a dal jsem do toho maximum. Jsem velmi šťastný a děkuji všem lidem od BMW.“

Před startem druhého závodu havaroval jeden z Melandriho největších soupeřů Tom Sykes, což jen zvýšilo Italovy šance na dobrý výsledek. Po startu se ale jeho zadní pneumatika začala velmi rychle opotřebovávat, což znamenalo ztrátu přilnavosti. Bez toho Melandri nedokázal svým soupeřům odolávat a po dvaadvaceti velmi vyčerpávajících kolech nakonec vybojoval „alespoň“ čtyři body za dvanácté místo.

„Ve druhém závodě jsem také mohl skončit s umístěním na stupních vítězů, ale místo toho mi od druhého kola začala vibrovat zadní pneumatika. Od třetího kola jsem začal ztrácet přilnavost a pak už byla pneumatika jen horší. To rozvibrovalo celou motorku a nebylo snadné s tím jezdit. Za této situace jsem udělal, co bylo možné. Teď už se těším do Imoly,“ dodal čtvrtý muž průběžného hodnocení Marco Melandri.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist