Vallelunga – jen těsně za body

Motocyklový závodník Ondřej Ježek skončil v italské Vallelunze, kde se konal další závod Mistrovství Evropy Superstock 600, na šestnácté pozici, tedy na prvním nebodovaném místě.

Vallelunga – jen těsně za body
Na italském okruhu Vallelunga se o uplynulém víkendu konal předposlední závod letošního Mistrovství Evropy Superstock 600. Pro Gold Fren Team Erinac je okruh ležící jen pár kilometrů od hlavního města Říma zcela novým. Zatímco mnoho soupeřů českého jezdce tento okruh zná alespoň z předchozího působení mezi dvoutaktními kategoriemi, Ondra Ježek byl na krátkém, ale velmi technickém okruhu poprvé.
Během tréninku a kvalifikací se jezdec na zelené Kawasaki ZX-6R neustále zlepšoval, a přestože celý víkend bojoval s nastavením převodovky, dokázal si časem 1:44,779 zajistit 14. startovní pozici. Skutečnost, že 26 jezdců se vklínit do rozdílu tří sekund slibovala, že samotný závod bude velmi náročný a každá, byť sebemenší chyba, bude znamenat propad výsledkovou listinou.
Samotný závod, do kterého Ondřej Ježek dobře odstartoval, předpoklady jen potvrdil. Cílem prvního kola projel Ondra na 13. místě. Ve velmi početné skupině se ovšem celý závod bojovalo o každou pozici a tak docházelo k mnoha předjetím. V závodě se bohužel projevil problém s převodovkou, kvůli kterému nemohl Ondra Ježek plně využít potenciál svůj ani svého motocyklu. V polovině závodu se propadl na 17. místo, pak sice ještě předjel Itala Costantiniho, ale cílem nakonec projel na 16. místě, když od jednoho evropského bodu ho dělilo pouhých 1,5 sekundy.
Ondra Ježek:
„Vallelunga byl pro mě zcela nový okruh. Během tréninků jsem si na trať zvykal a dařilo se mi stabilně zlepšovat časy na kolo. Museli jsme řešit problém s nastavením převodového poměru, který se nám bohužel nepodařil odstranit. Ztrácel jsem tak na výjezdech z pomalých zatáček, kterých je na místní trati několik. Startovní pole bylo tento víkend velmi vyrovnané a přestože jsem byl se svým kvalifikačním časem spokojený, stačilo to pouze na 4. řadu. Po podařeném startu do závodu se mi nepodařilo výhodnou pozici udržet a propadl se na konečné 16. místo. Z tohoto výsledku jsem zklamaný. Top ten nebyla daleko. Nyní jedeme přímo do Magny Cours, kde se pojede příští víkend poslední podnik ME Superstock 600.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist