V úterý zajel nejrychleji Ital Giugliano

Druhý den privátního testu v Jerezu nastavil nejrychlejší čas italský závodník tovární Ducati Davide Giugliano, když přibližně hodinu před koncem zajel kolo za 1'39,332 sekundy. Giugliano byl o téměř jednu sekundu rychlejší než je současný rekord v čase na kolo Lorise Baze (1'40,298) z roku 2014. Druhý v pořadí je s časem 1'39,694 sekundy Tom Sykes z tovární Kawasaki, třetím a zároveň posledním jezdcem s časem pod minutu a čtyřicet sekund je další člen tovární Kawasaki Jonathan Rea.

Italský závodník Davide Giugliano (Aruba.it Racing – Ducati Superbike Team) zajel rychlé kolo už dopoledne, ale pak následoval pád a dlouhá doba strávená v boxech, což ovlivnilo jeho celkový čas strávený testováním na dráze. Nakonec si na své konto připsal 41 kol s nejlepším časem 1'39,332 sekundy. Britský jezdec Aprilie Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils) byl naopak nejpilnějším jezdcem s celkem 87 koly a pátým časem 1'40,069 sekundy.

Časy do pátého místa zajeli druhý Tom Sykes a třetí Jonathan Rea (oba – Kawasaki Racing Team). Mistr světa z roku 2013 Tom Sykes ztratil na úterní maximum 0,362 sekundy, jeho nový týmový kolega Jonathan Rea byl o 0,413 sekundy pomalejší. Čtvrtý čas na kolo 1'40,062 sekundy patří Chazu Daviesovi (Aruba.it Racing – Ducati Superbike Team). Ani on se nevyhnul pádu, když skončil na zemi skoro ve stejném okamžiku jak jeho týmový parťák Giugliano.
Alex Lowes (Crescent Suzuki) si druhý den na jihu Španělska dojel pro šestý čas a zároveň byl poslední se ztrátou do jedné sekundy. Sedmý v pořadí je nováček v mistrovství superbiků Michael van der Mark (Pata Honda World Superbike). Nizozemec byl také jediným jezdcem týmu Pata, jenž dnes testoval, protože Francouz Sylvain Guintoli po včerejší nehodě už v úterý na dráhu nevyjel. Vzhledem k tomu kolik toho najezdil v posledních dvou testech, tak zatím adaptace novým podmínkám neprobíhá zcela ideálně.

Do desátého místa zajeli své časy osmý nováček Nicolas Terol (Althea Racing Team), devátý Randy De Puniet (Crescent Suzuki) a desátý Matteo Baiocco (Althea Racing Team). Na časech zapracoval také jezdec týmu Hero EBR Niccoló Canepa, jemuž dnes na nejlepší čas scházelo 3,4 sekundy. Jeho týmový kolega Larry Pegram byl pomalejší o 7,7 sekundy.
Pro většinu týmů znamenal úterní test konec privátních zkoušek a nyní se již zaměří na přesun materiálu do Austrálie, kde je od 16.února čeká dvoudenní oficiální test tříd Superbike a Supersport a 22.února pak den závodu zahajovacího podniku sezony 2015.

Tým JR Racing s jezdci Tonim Elíasem a Ayrtonem Badovinim zatím netestoval a jak dnes potvrdili, sezonu zahájí až druhým závodem roku v Thajsku. Zda tomu tak bude doopravdy uvidíme až v březnu.