V úterý si testující týmy v Aragonii užily lepší počasí

První den privátního testu na dráze MotorLand Aragónu nebyl v rámci času stráveného na dráze kvůli počasí příliš úspěšný. Byla poměrně dost velká zima a především část dne ovlivnila hustá mlha. Středa byla co se týče počasí o poznání lepší a jezdci měli šanci zapracovat na položkách nabitých testovacích plánů. Další šanci pokračovat v přípravě na rok 2016 mají týmy příští týden v Jerezu.

Časy na kolo jsou neoficiální, takže je nelze příliš srovnávat s tím, co bylo na stejném okruhu dosaženo v úvodu letošního roku. Nejrychlejší kolo má dle dodaných údajů Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), který v sedle nové Kawasaki zajel maximum na 1'50,3 sekundy. Druhý nejrychlejší je s časem 1'51,0 sekundy Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který testuje s Xavi Foresem, náhradním jezdcem za Davide Giugliana, který by se mohl do příprav zapojit už příští týden v Jerezu.

Třetí v pořadí je Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který má na kontě 1'51,1 sekundy, což je stejný čas jakého dosáhl také Alex Lowes (Pata Yamaha World Superbike). Britský závodník znovu spolupracuje s šéftechnikem Ianem Prestwoodem s níž v roce 2013 vyhrál titul v britském šampionátu superbiků.

Američan Nicky Hayden (Honda Racing) pokračoval v adaptací nové technice a týmu v čele s jeho novým šéftechnikem Gerardo Acocellem. Hayden zajel 1'51,8 sekundy, což byl jen o něco málo pomalejší čas než v případě jeho týmového kolegy Michaela van der Marka (Honda Racing), který si chválil výkon motoru Hondy CBR1000RR SP.