V příštím roce Aprilia SBK tovární tým nenasadí

Italský výrobce Aprilia v Jerezu potvrdil, že v roce 2016 nebudou mít v mistrovství světa Superbike svůj tovární tým, protože veškerou pozornost továrna věnuje jejich projektu MotoGP. Letos závodí s podporou továrny Aprilia tým Red Devils s jezdci Leonem Haslamem a Jordi Torresem. Příští ročník zatím zůstává s otazníkem.

V příštím roce Aprilia SBK tovární tým nenasadí

Šéf závodního oddělení Aprilie Romano Albesiano v Jerezu potvrdil, že nebudou mít v příštím roce svůj tovární tým v MS Superbike, ale pokud se najde někdo, kdo by dokázal dobře reprezentovat jejich značku, tak jsou ochotni nabídnout svoji podporu.

„Superbiky hrají důležitou roli v historii Aprilie, ale v příštím roce tovární tým mít nebudeme,“ cituje Romana Albesiana britský Bike Sport News. „Úsilí, které si vyžaduje projekt MotoGP je natolik velké, že vyžaduje naši plnou podporu. MotoGP je naše budoucnost. Samozřejmě pokud se najdou satelitní týmy, které projeví zájem, Aprilia bude v mistrovství světa Superbike pokračovat.“

V letošním roce Aprilia podporuje tým Red Devils s jezdci Leonem Haslamem a Jordi Torresem, kterým v průběžném hodnocení patří třetí pozice. Spolupráce mezi italským týmem a Aprilii nicméně pokračovat nebude, takže je nyní otázkou, kdo by je mohl nahradit. Ve hře je dle britských médií stáj Milwaukee Shauna Muira z prostředí britský superbiků.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 5.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist