V Monze jednali zástupci FIM a Dorny

Na okruhu Autodromo Nazionale di Monza ve středu proběhla inspekce, kterou provedli zástupci Mezinárodní motocyklové federace (FIM) a promotéra Dorny. Účelem bylo stanovit priority vedoucí k vyšší bezpečnosti okruhu, díky nimž by Monza mohla požádat o návrat zpět do seriálu WSBK 2015.

V Monze jednali zástupci FIM a Dorny
Za Mezinárodní motocyklovou federaci do Monzy dorazil bezpečnostní komisař FIM WSBK Igor Eskinja a Frank Vayssié, Dornu zastupoval sportovní ředitel WSBK Gregorio Lavilla. Jednání se zástupci okruhu v Monze probíhalo v přátelském duchu a jeho cílem bylo upozornit na možnosti zlepšení bezpečnosti v případě motocyklových závodů v Monze.

Po inspekci poukázali představitelé FIM a Dorny na konkrétní místa okruhu v Monze, kde by mělo dojít k rozšíření únikových zón, aby vyhovovaly současným parametrům a dokázaly účinně absorbovat výjezdy mimo trať v případě rychlých strojů tříd Superbike a Supersport.
Tyto návrhy nyní posoudí společnost SIAS (Società Incremento Automobilismo e Sport), jenž je zodpovědná za chod okruhu Autodromo Nazionale di Monza. Všechny tyto změny by totiž od vedení okruhu vyžadovaly souhlas Mezinárodní automobilové federace (FIA), protože jakékoliv změny v rámci okruhu musí v rámci regulí pro pořádání italské Grand Prix formule 1.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist