V Laguně čekejme další souboj jezdců Kawasaki

Na západ Spojených států míří jezdci Kawasaki Racing Team (KRT) Jonathan Rea a Tom Sykes na prvních dvou místech průběžného hodnocení mistrovství světa superbikových motocyklů WorldSBK. Otázkou je, zda budou znovu jediní, kteří budou bojovat o vítězství v závodě nebo najdou takové soupeře, kteří jim cestu za umístěním na stupních vítězů zkomplikují.

V Laguně čekejme další souboj jezdců Kawasaki

Jezdec ze Severního Irska Jonathan Rea má před devátým podnikem sezony naprosto perfektní bilanci, protože zatím ani jednou od začátku roku nechyběl na stupních vítězů a navíc má na svém kontě tři zlaté double. Vítězství v Laguně mu prozatím chybí a to je pro něho jasný cíl, nicméně ne tak velký jako obhajoba titulu.

„Jsem nadšený z cesty do Laguny, protože si zámořské závody užívám,“ uvedl Jonathan Rea. „Loni to byl celkem příjemný závodní víkend, protože jsme nebyli tak daleko od vítězství a dvakrát jsem tam skončil třetí. V posledních třech podnicích sezony jsem se na motorce cítil dobře a těším se už na to až vezmu Ninju po dvou týdnech v Itálii, kde jsme měli závod a pak testy v rámci přípravy na Lagunu. Z americké strany je velká podpora a nadšení, zejména pak co se týče Kawasaki, takže se už nemůžu dočkat až tam budeme.“

Jezdec tovární Kawasaki Tom Sykes vyhrál oba závody na domácí půdě Doningtonu a naposledy bodoval dvěma druhými místy v Misanu, čímž si jen upevnil druhou pozici v šampionátu, kde má náskok na druhého třiatřicet bodů. Loni byl Sykes v Laguně dvakrát druhý, předloni druhý závod vyhrál, takže určitě ví, jak to udělat, aby něco podobného zopakoval také letos.

Tom Sykes před víkendem v Monterey uvedl: „Cítím, že jsme testem v Misanu podnikli velký pokrok správným směrem, takže s ohledem na to se moc těším na Lagunu Seca. V minulosti jsme tam byli úspěšní a mám tuto dráhu moc rád. Miluji tuto zemi a lidi, kteří tam bydlí. Laguna je jedinečná a prověří vaše dovednosti, takže si to tam užívám stejně jakou celou americkou misi od prvního momentu přistání.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist