V Kataru pojede vítěz STK1000 Raffaele De Rosa

Italský závodník Raffaele De Rosa letos vyhrál sérii FIM Cup Superstock 1000 v barvách stáje Althea BMW Racing a tým mu teď nabídl šanci jet závěrečný podnik světového šampionátu superbiků v Kataru. De Rosa bude v Losail spolupracovat s dvojicí svých kolegů Španělem Jordi Torresem a Němcem Markusem Reiterbergerem.

V Kataru pojede vítěz STK1000 Raffaele De Rosa

Italský závodník Raffaele De Rosa bude o nadcházejícím víkendu třetím členem superbikové stáje Althea BMW Racing Team. Nebude to ale jeho první zkušenost ve WorldSBK, protože letos už jeden závodní víkend absolvoval, když v Laguně Seca nahradil zraněného Reiterbergera. Ital na západním pobřeží USA zajel dvakrát na jedenácté místo, což byl určitě pozitivní výsledek vzhledem k tomu, že na této trati jel vůbec poprvé.

„Šanci jet v Kataru mi nabídl Genesio Bevilacqua a já jen na to můžu říct, že za zisk titulu je to opravdu super cena,“ řekl Raffaele De Rosa. „Mám určitou představu co od toho můžu očekávat, protože jsem už letos v sedle superbiku závodil v Laguně.“

„Tentokrát ale znám dráhu a také už vím, že jsem vyhrál titul, takže pojedu v daleko větší pohodě. Je to dráha, kterou mám rád a už se nemůžu dočkat až tam budeme. Mám opravdu velkou radost, že pojedu závěrečný podnik sezony v Kataru.“


Šéf stáje Althea BMW Racing Genesio Bevilacqua uvedl, že za předvedené výkony si De Rosa zaslouží dostat šanci jet závody superbiků a třebaže ještě nemají přesně definováné plány na příští rok, je vysoce pravděpodobné, že italský závodník bude součástí sestavy Althea. „Zdá se mi správné mu dát příležitost ukázat svůj potenciál a jsme moc rádi, že mu tuto šanci můžeme nabídnout, protože si ji plně zaslouží,“ řekl Bevilacqua.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist