V Jerezu byl nejrychlejší Tom Sykes

Poslední privátní zkoušky roku 2013 absolvovala začátkem týdne v Jerezu řada jezdců a týmů světového šampionátu produkčních motocyklů WSBK. Na dráze jihošpanělského okruhu testovali od pondělí jezdci v sedlech motocyklů třídy Superbike, ale také s motocykly v nové specifikaci EVO.

Nejrychlejším jezdcem byl mistr světa superbikové kubatury Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), jenž si po delší době pořádně zajezdil a časem 1´39,6 sekundy byl dokonce rychlejší než je rekord 1´40,620 sekundy Eugene Lavertyho z roku 2013. Britův týmový kolega Loris Baz (Kawasaki Racing Team) byl také hodně rychlý a ve finále o tři desetiny pomalejší než Sykes.
Zrychluje také Marco Melandri (Aprilia Racing Team), jemuž se s motocyklem Aprilia RSV4 podařilo zajel kolo časem 1´40,751 sekundy a je třetím nejrychlejším jezdcem testu v Jerezu. V případě Melandriho to znamená, že s tímto časem byl rychlejší než v průběhu posledního závodního víkendu sezony s BMW S1000R, protože to v SuperPole zajel čas 1´40,930 sekundy. Melandriho týmový kolega Sylvain Guintoli netestoval, protože se zotavuje po operaci ramene, zákroku, jenž odkládal celou druhou polovinu letošní sezony. Za Francouze zaskočil testovací jezdec Alex Hofmann.

Čtvrtý nejrychlejší byl s časem 1´41,1 sekundy Alex Lowes, jenž testoval v sedle superbiku GSX-R 1000 stáje Crescent Suzuki. Letošní šampion britského seriálu superbiků BSB zatím nebyl oficiálně potvrzen do role jezdce stáje Suzuki, ale byl rychlejší než nová posila Eugene Laverty (Crescent Suzuki) s časem 1´41,7 sekundy.
V Jerezu testovali jezdci týmu Pata Honda World Superbike Jonathan Rea a Leon Haslam především elektronické systémy, které jim v uplynulé sezoně dělaly problémy. Rea byl posledním jezdcem s časem pod minutu a dvaačtyřicet sekund.

Na jihošpanělském okruhu se představil tým MV Agusta Yakhnich Motorsport s Claudiem Cortim v třídě Superbike. Italův neoficiální čas byl 1´42,9 sekundy. Ve středu zahájila testování také tovární stáj Ducati Superbike Team, jenž plánuje v Jerezu zůstat až do pátku. V sedle Ducati 1199 Panigale zajel první den Chaz Davies 1´41,3 sekundy a Davide Giugliano 1´41,4 sekundy.