V Jerezu absolvuje nový tým Yamahy první test WSBK

Nová jezdecká sestava Yamaha Motor Europe Alex Lowes a Sylvain Guintoli testuje dva dny na okruhu v Jerezu. V úterý a ve středu test startuje v deset hodin dopoledne, ale předpověď počasí není nijak zvlášť příznivá, protože se očekává silný déšť. Jezdci tří ladiček jsou na jihošpanělské dráze společně s týmy Ducati a Kawasaki.

V Jerezu absolvuje nový tým Yamahy první test WSBK

Tým Yamahy nyní testuje dva dny v Jerezu, což je první příležitost zapracovat na základním nastavení pod předpisy MS Superbike. Následně se tým tří ladiček přesune na okruh v Aragonii a koncem listopadu znovu absolvují test na jihu Španělska. Slavnostní představení barevné kombinace týmu pro rok 2016 se očekává někdy v lednu.

„Jsem nedočkavý a zároveň trošku v obavách před prvním testem,“ uvedl Alex Lowes. „Jsem nadšený z toho, že je to moje první šance se posadit na Yamahu YZF-R1, ale zároveň cítím trošku úzkost z toho, jaká bude nová motorka. Samozřejmě je to velmi vzrušující projekt, ale nejdůležitější je nyní přijít na to, jak jsme na tom a naučit se základy jízdy s novým strojem, jiným charakterem motoru, na který nejsem zvyklý a od prvního testu pokračovat v dalším rozvoji.“

„Do prvního závodu, který je koncem února na Phillip Islandu, je ještě daleko, takže máme dostatek času získat s motorkou ten správný pocit. Pro tuto chvíli jde o top si to užít, získat zkušenosti s novou motorkou, dostat se do potřebného tempa s novým týmem a prostředím, abychom byli na novou sezonu připraveni co možná nejlépe,“ dodal britský závodník.

Mistr světa SBK z roku 2014 Sylvain Guintoli před premiérou s třemi ladičkami řekl: „Je to náš první test, takže si myslím, že chápete jak moc jsem nedočkavý a nadšený z toho poznat novou YZF-R1. Samozřejmě po úspěšném roce pro R1 a méně úspěšném pro mě, se doopravdy těším až začneme pracovat a uvidíme, jak funguje v konfiguraci světového šampionátu superbiků. Navíc je pro mě příjemné znovu vidět některé z členů týmu, protože je to už pár let, co jsme spolu v roce 2009 spolupracovali, takže bude skvělé vrátit se společně.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist